SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

BJKAS Hisse Taban Serisi Ne Zaman Sona Erecek?

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş son günlerde borsada yatırımcılarına kaybettiriyor. Peki BJKAS hisse taban serisi ne zaman sona erecek?

Yayınlanma:
BJKAS Hisse Taban Serisi Ne Zaman Sona Erecek?

Borsa İstanbul’da işlem gören 4 spor hissesinden biri konumunda bulunan BJKAS, geçtiğimiz yıl başlattığı ralli ile dikkatleri üzerine çekmişti. 2023 yılı başında 10 liranın altında olan BJKAS payları, girdiği yükseliş trendi ile geçtiğimiz haftaya kadar zirve üstüne zirve yenilemiş ve 89,75 lirayı görmüştü. Bu seviyeden gelen yüklü satışlarla düşüşe geçen BJKAS hisse taban serisi yapmaya başladı. Güncel olarak 58,7 liradan işlem gören BJKAS paylarında, halen taban fiyatta milyonlarca lot satış için sıra bekliyor. BJKAS neden düşüyor, BJKAS hisse taban serisi ne zaman sona erebilir; Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

BJKAS Hisse Neden Düşüyor?

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş paylarına Borsa İstanbul’da yatırım yapan pek çok bireysel yatırımcı, hisselerin neden düştüğünü merak ediyor. Bu konuda pek çok sebep sıralamak mümkün. Bununla birlikte, düşüşü tetikleyen unsurun; geçtiğimiz hafta yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık bülteninde 6 BJKAS yatırımcısının ceza alması olduğu söylenebilir. Söz konusu yasağa dikkat çeken ve Arz Takvimi okuyucularını uyaran haberimize şuradan göz atabilirsiniz:

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş son günlerde borsada yatırımcılarına kaybettiriyor. Peki BJKAS hisse taban serisi ne zaman sona erecek?

BJKAS Hisselerinde İşlem Yapan 6 Kişiye SPK’dan 6 Ay Boyunca Geçici İşlem Yasağı Geldi

SPK’nın 6 yatırımcıya ceza vermesinin yanı sıra, BJKAS paylarındaki düşüş için şu nedenler sıralanabilir:

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş son günlerde borsada yatırımcılarına kaybettiriyor. Peki BJKAS hisse taban serisi ne zaman sona erecek?
  • Beşiktaş Futbol Takımı’nın ligde ve Avrupa’da bu sezon iyi performans gösterememesi
  • Beşiktaş’ın son deklare ettiği bilançoda “net zarar” açıklaması
  • Beşiktaş hisselerinin 2023 yılı başında 5 TL civarında iken, yaklaşık 16 kat artarak geçtiğimiz hafta 89,75 TL’yi görmesi (Geçtiğimiz yıl şampiyon olan Galatasaray’ın hisselerinin aynı süreçteki prim oranı güncel fiyatla yaklaşık yüzde 100)
BJKAS Hisse Neden Düşüyor?

BJKAS Hisse Neden Düşüyor?

BJKAS paylarının hali hazırda 58,7 TL’ye gerilemiş hali ile dahi; Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin piyasa değeri bakımından hem Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.’den, hem de Fenerbahçe Futbol A.Ş’den değerli konumda olduğu da göz ardı edilmemelidir. Zira, 4 büyüklerin güncel piyasa değerleri şu şekilde:

  • Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş: 14,1 milyar TL
  • Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş: 10,4 milyar TL
  • Fenerbahçe Futbol A.Ş: 8,9 milyar TL
  • Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş: 5,5 milyar TL

BJKAS Taban Serisi Ne Zaman Sona Erecek?

Bugün itibariyle halen BJKAS hisse taban fiyatında 1,5 milyon lottan fazla satış emri beklemekte. Bu nedenle hissenin ne zaman taban serisini sonlandıracağını ön görmek mümkün görünmüyor. Tahtada satış baskısı sona ermeden ve yeni iştahlı alıcılar görünmeden BJKAS payları ile ilgili işlem açmayı düşünen yatırımcıların azami şekilde dikkatli olmaları faydalarına olabilir.

BJKAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz