SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Cep telefonu hattı olanlar dikkat! Hemen başvuru yapana 284 TL para iadesi başladı

Yayınlanma:
Cep telefonu hattı olanlar dikkat! Hemen başvuru yapana 284 TL para iadesi başladı

Cep telefonu hattı olanlar dikkat! Hemen başvuru yapana 284 TL para iadesi başladı – Türkiye’de cep telefonu abone sayısı her geçen gün artarken son dönemde yükselen fatura maliyetleri nedeniyle pek çok kişi çareyi mobil hat değiştirmekte bulmuştu. Mobil hat şirketleri yeni gelen müşterilerine çok daha düşük fiyatlarla internet ve iletişim hizmeti sunarken 1 senelik taahhüt veren kişiler bu sayede çok daha uygun fiyatlarla iletişim kurabiliyordu.

Mobil hat tarifesini değiştiren kişilere gün doğdu. Yapılan son dakika açıklaması ile pek çok kişinin hatlarında unuttukları ya da bu hatlarda kalan tutarlar için para iadesi alabilecekleri ifade edildi. İşte o açıklamalar ve para iadesi almak isteyen kişilerin yapmaları gerekenler…

TURKCELL PARA İADESİ NEREDEN, NASIL ALINIR?

Milyonlarca müşterisi olan ve Türkiye’nin en çok abonesi olan mobil hat operatörlerinden biri olan Turkcell yapmış olduğu açıklamasında  “Hat iptalinizden sonra hesabınızda kalan TL’leri 2 yıl içinde Alacak Sorgulama /TL İade Talep linkinden sorgulayabilir ve talep edebilirsiniz. Talebiniz sonrasında 15 gün içerisinde geri ödemeniz gerçekleşecektir. Adınıza devlete ödenen yıllık telsiz kullanım ücretinin kalan taksitleri bakiyenizden tahsil edilecektir” denilerek hat iptali yapmaları durumunda hatlarında kalan tutarı iade alabileceklerini açıkladı.

Turkcell’in yanı sıra Vodafone ve Türk Telekom hat sahipleri için de benzer açıklamalar yapılırken Vodafone açıklamasında “Çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız abonelerin hesaplarında kalan bakiye için abonelere geri alma hakkı tanınacak olup iptal tarihinden itibaren yirmi dört (24) ay içerisinde başvuruda bulunan aboneye geri ödemesi onbeş (15) gün içerisinde yapılacaktır. İade talebinde bulunmayan abonelerin kalan bakiyeleri ise yirmi dört (24) ay süreyle saklanacak, abonenin hattını Vodafone’a tekrar taşıması durumunda abonenin hesabına otomatik yüklenecektir. Kalan TL bakiyenizi sorgulamak için Borç Alacak Sayfasını ziyaret edebilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Biz yapmış olduğumuz sorgulamada hattımızda 284 liralık bakiye kaldığını tespit ettik. Sizlerde daha önce mobil hattınızı taşıma işlemi yaptıysanız hemen bakiye sorgulama yapabilir, unutmuş olduğunuz bakiye bulunuyorsa bunun iadesi için hemen başvuru yaparak söz konusu rakamı 15 gün içerisinde iade alabilirsiniz. Ancak geriye dönük zamanaşımı uygulanacağı için en fazla 24 aylık bakiyeler iade edilecektir….

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz