SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dardanel NATO’dan Sipariş Aldı, DARDL Hisse Hareketlendi

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nden ilk siparişini aldığını duyurdu. Dardanel NATO'dan sipariş almasıyla DARDL hisse hareketlendi.

Yayınlanma:
Dardanel NATO’dan Sipariş Aldı, DARDL Hisse Hareketlendi

Ülkemizin önde gelen su ürünleri üreticisi Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., geçtiğimiz yıl Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü NATO ile sözleşme imzalandığını deklare etmişti. Aradan geçen yaklaşık 1 yıllık sürenin ardından firmadan konu hakkında yeni bir açıklama daha geldi ve kuruluştan ilk siparişin alındığı duyuruldu. Dardanel NATO’dan sipariş almasıyla birlikte şirketin Borsa İstanbul’da DARDL kodu ile işlem görmekte olan hisseleri hareketlendi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Dardanel NATO’dan Sipariş Aldı, DARDL Hisse Hareketlendi

Haziran 2023 de, Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş’den yapılan açıklamada; Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü NATO’nun Tedarik Ajansı NSPA ile sözleşme imzalandığı kamuoyuna ve yatırımcılarına duyurulmuştu. Firma, bugün öğlen saatlerinde yaptığı yeni açıklamada; kuruluştan ilk siparişin alındığını belirtti. Ciroya ve karlılığa olumlu etki etmesi beklenen siparişin KAP üzerinden açıklanmasının ardından, Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş.’nin BİST de DARDL kodu ile işlem gören payları kısa sürede tavana yöneldi.

NATO’dan gelen ilk sipariş tutarının ne kadar olduğu kamuoyuna açıklanmasa da, piyasa ve yatırımcılar uluslararası iş birliği haberinden bir hayli memnun kaldı. Pey der pey yükselen DARDL hisse, günün tavan seviyesi olan 8,43 TL noktasına kadar tırmandı. Seans kapanışına yaklaşıldığı sıralarda tavan gören DARDL payları, bir müddet bu seviyeye tutunmaya çalıştı. Ardından tavan olan hisse, gelen kar satışları ile tavana tutunamadı ve 17 Mayıs Cuma günü ile sona eren haftayı 8,34 TL’den kapattı.

Dardanel NATO'dan Sipariş Aldı, DARDL Hisse Hareketlendi

Dardanel NATO’dan Sipariş Aldı, DARDL Hisse Hareketlendi

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

DARDL Hisse Teknik Yorum Analiz 2024

Dardanel payları için haftalık teknik destek seviyeleri sırasıyla 7,5 TL, 7 TL ve 6,5 TL olarak verilebilir. Hissenin haftalık direnç düzeyi ise DARDL paylarının bugüne kadar gördüğü en yüksek seviye olan 8,67 TL denilebilir. Güncel olarak piyasa değeri 5 milyar lira sınırına yaklaşan Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş.’nin paylarının, zirve yenilemesi ve haftalık bazda bu seviyenin üzerinde kapanışlar yapması durumunda hedefi çift haneli rakamlar olabilir. Bu noktada, yatırımcıların kademeli işlemlere dikkat etmesi, krediyle ve borçla hisse almaması ve riskten kaçınması yararlarına olacaktır.

DARDL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz