SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mega Metal 2024 İlk Çeyreğinde Üretim Rekoru Kırdı

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş’den önemli bir KAP bildirimi geldi. Mega Metal 2024 ilk çeyreğinde üretim rekoru kırdığını KAP üzerinden duyurdu.

Yayınlanma:
Mega Metal 2024 İlk Çeyreğinde Üretim Rekoru Kırdı

2023 yılı sonunda halka arzı gerçekleştirilen ve akabinde payları Borsa İstanbul’da MEGMT kodu ile işlem görmeye başlayan Megam Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden önemli haberler deklare etmeyi sürdürdüğü görülmekte. Şirketten bugün yapılan açıklamada, 2024 yılının ilk 4 ayına dair üretim rakamları açıklandı. Mega Metal 2024 ilk çeyreğinde üretim rekoru kırdığını kaydetti. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte ilgili habere ve MEGMT hissedeki son duruma göz atalım…

Mega Metal 2024 İlk Çeyreğinde Üretim Rekoru Kırdı

16 Mayıs Perşembe günü, seans açılışından önce Kamuyu Aydınlatma Platformu’na “2024 Yılı Ocak-Nisan Dönemi Tonaj Bazında Üretim ve Satış Miktarları Hk” başlıklı bildirim geçen Mega Metal; bu yılın ilk 4 ayında 17.048 ton üretim yaptığını ve 16.081 ton tel satışı gerçekleştirdiğini deklare etti.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 15.737 ton üretim yapıldığı ve 14.681 ton tel satışı gerçekleştirildiği hatırlatılan açıklamada, 2024 yılının ilk 4 aylık rakamlarının şimdiye kadar gerçekleştirilen en yüksek üretim ve satış rakamları olduğu kaydedildi.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

MEGMT Hisse Yorum Analiz 2024

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş’den gelen KAP bildirimi sonrasında, firmanın Borsa İstanbul’da MEGMT kodu ile işlem görmekte olan payları bugüne yükselişle başladı. Bir ara 43 lira seviyesinin üzerine kadar tırmanan MEGMT hisse, bu noktadan gelen satışlarla 42 lira civarına kadar geri çekildi.

Mega Metal 2024 İlk Çeyreğinde Üretim Rekoru Kırdı

Mega Metal 2024 İlk Çeyreğinde Üretim Rekoru Kırdı

Güncel olarak 11 milyar lira seviyesinde piyasa değeri bulunan Mega Metal’in hisselerinde bugün ki yükselişe rağmen son 5 günde yüzde 10 dolayında gerileme yaşandığı görüldü. Aylık bazda ise MEGMT hisse de yüzde 3’e yakın artış kaydedilmiş durumda. MEGMT paylarının halka arzından bu yana gösterdiği performans ise takribi yüzde 35 seviyesinde pozitif oldu.

Mega Metal hissenin haftalık teknik destek seviyeleri dikkate alındığında sırasıyla; 40 TL, 38 TL ve 35 TL rakamlarının öne çıktığı söylenebilir. Hissenin haftalık sıralı teknik direnç düzeyleri ise 45 TL, 50 TL ve 55 TL olarak verilebilir. Şimdiye kadar MEGMT hissenin görmüş olduğu en yüksek seviye olan 69,5 lira düzeyinin ise bu noktanın üzerinde gelecek haftalık kapanışların ardından pey der pey ulaşılabilir hale geleceği düşünülebilir.

MEGMT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz