SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

DYO Boya (DYOBY Hisse) Bedelsiz Bölünme 2024 KAP Haberi Geldi

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yatırımcıları sevindiren bir haber geldi. İşte, DYO Boya (DYOBY hisse) bedelsiz bölünme 2024 detayları…

Yayınlanma:
DYO Boya (DYOBY Hisse) Bedelsiz Bölünme 2024 KAP Haberi Geldi

Ülkemiz boya sektörünün en önemli aktörlerinden biri konumunda bulunan DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş, bedelsiz sermaye artırım kararı aldı. Firmanın Yönetim Kurulu tarafından alınan karar, dün akşam seans bitiminin ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılar ve piyasa ile paylaşıldı. Haberimiz devamında, Arz Takvimi takipçileri ile birlikte; DYO Boya (DYOBY hisse) bedelsiz bölünme 2024 detaylarına göz atalım…

DYO Boya (DYOBY Hisse) Bedelsiz Bölünme 2024 KAP Haberi: 1 Lotu Olana 2 Lot Bedava!

Hali hazırda, DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin ödenmiş sermayesi 100 milyon lira noktasında bulunuyor. Bu rakam, alınan karar uyarınca yüzde 200 oranında artırılacak. 200 milyon TL “şirket iç kaynaklarından” firmanın sermayesi yükseltilecek. Böylece, firmanın sermayesi 300 milyon noktasına yükseltilecek. Söz konusu 200 milyon liralık meblağ, “Özsermaye Enflasyon Düzeltme Farkları” kaleminden karşılanacak.

Firma, aldığı karar uyarınca; Sermaye Piyasası Kurulu başta olmak üzere, yasal mercilere gerekli başvuruları yapacak. SPK’dan onay gelmesi durumunda, portföyünde 1 lot DYOBY hisse olan yatırımcıya 2 lot hisse daha verilecek ve kişinin elinde toplam 3 lot bulunacak (orantısal olarak portföyler bu şekilde güncellenecek). Bununla birlikte, hisse fiyatı da, muhtemel SPK onayı geldiğinde 3’e bölüneceğinden; kişinin portföyündeki DYOBY hisse meblağı toplamda herhangi bir farklılık arz etmeyecek.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

DYOBY Hisse Ne Zaman, Kaç TL’den Kaça Bölünecek?

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş hissesi DYOBY yatırımcıları hissenin kaç liradan bölüneceğini sorgulamaya başladı. Ancak bunun henüz net cevabı yok. Zira, süreç SPK nezdinde yürüyecek. SPK’nın bedelsiz sermaye artırım süreçlerini kısa sürede sonuçlandırdığı olabildiği gibi, uzun da sürebilmektedir.

DYO Boya (DYOBY Hisse) Bedelsiz Bölünme 2024 KAP Haberi Geldi

DYO Boya (DYOBY Hisse) Bedelsiz Bölünme 2024 KAP Haberi Geldi

Örneğin, Jantsa Jant Sanayi – JANTS hisse bedelsiz sermaye artırımı başvurusu 2 ay içerisinde onaylanmıştır. Bununla birlikte, Tera Yatırım (TERA hisse) bedelsiz sermaye artırımı başvurusu ise geçtiğimiz yıldan bu yana onay beklemektedir. Ayrıca, ender görülse de; SPK’nın bedelsiz başvurusunu reddetme ihtimali de (ki örneği geçtiğimiz yıl Gübretaş – GUBRF hisse) düşük olsa da, bulunmaktadır.

SPK onay verdiği tarihte DYOBY hisse kaç lira olacağı şu andan bilinemeyeceğinden, kaç liradan bölüneceğini de ön görmek mümkün değildir. Güncel olarak, 57 TL seviyesinden işlem görmekte olan DYOBY hisse bu seviyeden bölünecek olsaydı, lot fiyatı 3’e bölünecek ve 19 liradan işlem görmeye devam edecekti.

DYOBY 2024 Yılında Temettü Verecek mi?

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından geçilen bir diğer önemli KAP bildirimi ise kar payı dağıtımı ile ilgili oldu. Firma, geçtiğimiz yılın konsolide tablolarında “dağıtılabilir net dönem karı bulunmadığı için” 2024 yılında temettü dağıtmayacağına deklare etti.

DYOBY KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz