SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

EGEEN Bedelsiz Verecek mi 2024? EGEEN Hisse Ne Zaman Bölünecek?

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş’nin Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. EGEEN bedelsiz verecek mi 2024? EGEEN hisse ne zaman bölünecek?

Yayınlanma:
EGEEN Bedelsiz Verecek mi 2024? EGEEN Hisse Ne Zaman Bölünecek?

Borsa İstanbul’da payları EGEEN kodu ile işlem görmekte olan Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş’nin Olağan Genel Kurul toplantısı, daha önce de duyurulduğu üzere 28 Mayıs itibariyle yapıldı. Şirketin genel kurulunda birbirinden önemli kararlar alındı ve konular gündeme getirildi. Bunlardan biri de, firmanın bedelsiz sermaye artırımı yapıp yapmayacağı idi. EGEEN bedelsiz verecek mi 2024? EGEEN hisse ne zaman bölünecek? Soruları başta olmak üzere, detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

EGEEN Bedelsiz Verecek mi 2024? EGEEN Hisse Ne Zaman Bölünecek?

Ege Endüstri, gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul toplantısında, Yönetim Kurulu’na yöneltilen soruları ve bu sorulara verilen cevapları resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna deklare etti. Şirket, ilgili soru ve cevaplar hakkında bir de KAP bildirimi geçti. Olağan Genel Kurul’a katılım sağlayan yatırımcılardan birinin suali üzerine, Ege Endüstri’nin yakın gelecekte bedelsiz sermaye artışı yapıp yapmayacağı da netleşti.

Firmanın yatırımcılarından, “şirketin sermayesinin çok düşük kaldığına ve lot meblağının çok yüksek olması sebebiyle yatırım yapılırken zorlanıldığına” yönelik olarak bir tespit ve bu tespite binaen de firmanın “bedelsiz sermaye artışına gidip gitmeyeceğini yönelik” bir soru yöneltildi. İlgili soruya şirket tarafından; “sermaye artışının gündemde olmadığı” yanıtı verildi.

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş’nin Olağan Genel Kurul toplantısında bir başka yatırımcının da benzer şekilde; firmanın temettü ödemesi yapmak yerine bu meblağı bedelsiz sermaye artışında kullanmasının tercih edilmesinin düşünülüp düşünülmediğine yönelik sualine de firmadan aynı yanıt verildi.

Şirketten gelen yanıtlar dikkate alındığında, “EGEEN 2024 yılında bedelsiz sermaye artışı yapmayacak ve bölünmeyecek” demek yanlış olmaz.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

EGEEN Temettü Ödemesi Ne Zaman, Ne Kadar?

Şirketin gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul Toplantısında görüşülen ve onaylanan maddeler arasında kar payı ödemesi yer aldı. Firmanın Yönetim Kurulu tarafından daha önce netleştirilen takvime göre, EGEEN paydaşlarının hesabına kar payı ödemeleri 31 Mayıs 2024 Cuma günü itibariyle yatırılacak.

EGEEN Bedelsiz Verecek mi 2024? EGEEN Hisse Ne Zaman Bölünecek?

EGEEN Bedelsiz Verecek mi 2024? EGEEN Hisse Ne Zaman Bölünecek?

Portföyünde EGEEN hisse bulunduran yatırımcıların lot başına brüt 103 lira ve stopaj düşüldükten sonra da lot başına net 92,7 TL temettü ödemesi alacağını belirtebiliriz. Elinde 10 lot EGEEN hisse bulunan yatırımcının alacağı net temettü tutarı 927 TL olacak.

EGEEN KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz