SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Goldman Sachs Bankacılık Hisseleri İçin Rapor Yayımladı, İşte Yeni Hedef Fiyatlar!

ABD merkezli dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs bankacılık hisseleri için rapor yayımladı. İşte banka hisseleri için yeni hedef fiyatlar…

Yayınlanma:
Goldman Sachs Bankacılık Hisseleri İçin Rapor Yayımladı, İşte Yeni Hedef Fiyatlar!

Ülkemiz bankacılık sektörü güçlü duruşu ile dikkat çekerken, son dönemde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan faiz artırımları, bankaların hisselerine de olumlu etkide bulundu. BIST 100 de pek çok hisse derin kayıp yaşarken, bankacılık hisseleri yükseldi. ABD merkezli dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs da bankacılık hisseleri için rapor yayımladı. Bankanın verdiği hedef fiyatlara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Goldman Sachs Bankacılık Hisseleri İçin Rapor Yayımladı, İşte Yeni Hedef Fiyatlar!

Bankadan yayımlanan raporda, ülkemiz bankacılık sektöründe “özel banka” hisseleri için yükseliş ve “kamu bankaları” hisseleri için de düşüş ön görüldü. ABD’li bankadan, Türk bankacılık hisseleri için verilen hedefler şu şekilde oldu:

İş Bankası hissesi ISCTR için bankanın önerisi yukarı yönlü revize edildi. Hedef fiyatını 20 lira olarak güncelleyen banka, görüşünü de “nötr” düzeyden “al” noktasına çıkardı. Bankanın beklentisi, ISCT paylarında yüzde 30’a yakın primlenme olması. Zira, hali hazırda ISCTR payları 15,5 TL seviyelerinden işlem görüyor.

Akbank hissesi AKBNK için Goldman Sachs’ın önerisi “al” yönünde oldu. Daha önce AKBNK payları için 72 lira hedef veren banka, bunu 86 lira olarak güncelledi. Akbank paylarındaki primlenme beklentisi yüzde 30 civarında oldu, zira AKBNK hisse an itibariyle 66 lira seviyesinden işlem görüyor.

Yapı Kredi Bankası hissesi YKBNK için Goldman’ın önerisi “nötr” oldu. Bununla birlikte, bankanın hedef fiyat beklentisi yüzde 10 seviyesinde artırıldı. Daha önce 38 lira hedef fiyat veren Goldman, bunu 42,5 TL’ye çıkardı. Güncel olarak 34 TL civarından işlem gören YKBNK için prim beklentisi de yüzde 25 dolaylarında.

Garanti BBVA hissesi GARAN için Goldman Sachs önerisi “nötr” oldu. Ancak banka, hedef fiyat tahminini 91 liradan 111 liraya çıkardı. Güncel olarak 101 TL civarından işlem gören bankanın payları için primlenme beklentisi yüzde 10 dolayında bulunuyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Vakıfbank hissesi VAKBN için Goldman hedef fiyat yükseltse de “sat” önerisi verdi. Daha önce 16 lira hedef fiyat açıklayan bankanın yeni tahmini 19 TL oldu. Güncel olarak 22 lira civarından işlem gören VAKBN paylarında Goldman Sachs düşüş beklentisi ile dikkat çekti.

Halkbank hissesi HALKB için de Goldman Sachs “sat” önerisi verdi. Bununla birlikte hedef fiyat tahminini de yukarı yönlü güncellediği görüldü. Daha önce 11,9 TL hedef fiyat veren yatırım bankası, bunu 15,6 liraya çıkardı. Güncel olarak 17,7 TL seviyesindeki hisse için ABD’li banka düşüş ön görüyor.

Söz konusu tahminler 1 yıllık zaman dilimi için yapıldığından, bahse konu hedef fiyatların; ISCTR, AKBNK, YKBNK, GARAN, VAKBN ve HALKB için 2025 hedef fiyat ön görüleri olduğu ifade edilebilir.

Goldman Sachs

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz