SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Enerjisa Enerji Yatırımcılarına Kar Payı Müjdesi Verdi

Borsa İstanbul'da işlem gören Enerjisa Enerji'nin hisseleri, BIST 100 endeksindeki yüzde 2'lik artışa paralel olarak yükselirken, şirketin kar payı dağıtımına ilişkin duyurusu yatırımcıları sevindirdi.

Yayınlanma:
Enerjisa Enerji Yatırımcılarına Kar Payı Müjdesi Verdi

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, yüzde 2 artışla 9129 puana çıktığı gün, ENJSA (Enerjisa Enerji) adlı şirketin hisseleri de endekse paralel olarak yüzde 2 değer kazanarak 56,7 TL seviyesine yükseldi. Şirket, yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla kar payı dağıtımına ilişkin bir duyuru yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda, Enerjisa’nın 01.01.2023 – 31.12.2023 döneminde elde ettiği net konsolide karın yüzde 97,87’si oranında kar payı dağıtımı yapılacağı ve nominal pay başına net 2,5110000 TL nakit temettü verileceği belirtildi. Şirket, temettü ödemelerini 2 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirecek. Kar payı dağıtımıyla ilgili detaylar, 4 Nisan’da yapılan Genel Kurul’da görüşülerek kesinleşti.

İLGİLİ HABER ENJSA, SAHOL, POLHO, CIMSA ve CEMTS Bu Hafta Temettü Dağıtacak
Borsa İstanbul'da işlem gören Enerjisa Enerji'nin hisseleri, BIST 100 endeksindeki yüzde 2'lik artışa paralel olarak yükselirken, şirketin kar payı dağıtımına ilişkin duyurusu yatırımcıları sevindirdi.

enerjisa-enerji-yatirimcilarina-kar-payi-mujdesi-verdi

ENJSA 2,51 TL nakit temettü dağıtıyor

Enerjisa’nın hisseleri, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. 2023 yılını 45,7 TL’den tamamlayan şirketin hisseleri, 26 Şubat 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,2 TL’ye ulaştıktan sonra bu seviyeyi koruyamadı ve bir düşüş trendine girdi. 4 Nisan’da hisse senedi, yüzde 2 artışla 56,7 TL’den kapanış yaparken, aylık bazda yüzde 8,5 değer kaybettiği ancak yıllık bazda yüzde 116 değer kazandığı görüldü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz