SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Körfez Gayrimenkul Temettü Dağıtımı Kararı Almadı

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamaya göre, Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., geçen yıl elde ettiği kârları yatırımcılarıyla paylaşmıyor.

Yayınlanma:
Körfez Gayrimenkul Temettü Dağıtımı Kararı Almadı

Şirketler, geçen yılın bilançolarını açıkladıktan sonra yönetim kurullarından temettü kararlarını duyurmaya devam ediyorlar. Ancak, seçim sonrası beklenen vergi ve reform kararlarıyla ekonomik belirsizliklerin etkisiyle birçok şirket, geçen yıl elde ettikleri kârları yatırımcılarıyla paylaşmama kararı alıyor. Bu kararlar arasına son eklenen şirket ise Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaşan Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. oldu.

korfez-gayrimenkul-temettu-dagitimi-karari-almadi

İLGİLİ HABER KLNMA, KRGYO ve YBTAS Tedbirleri Bugün Sona Eriyor
Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamaya göre, Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., geçen yıl elde ettiği kârları yatırımcılarıyla paylaşmıyor.

KRGYO aylık bazda yüzde 20 düştü

Şirketin net dönem kârının SPK’ya göre 135.545.125 TL, yasal kayıtlara göre ise 51.581.073,25 TL olduğu bilgisi verildi. Ancak şirket, temettü dağıtımı yapmayacağını duyurdu. Temettü dağıtımına ilişkin detaylı bir açıklama yapılmadı.

Temettü dağıtılmayacağını açıkladığı gün KRGYO kodlu hisseler sınırlı bir artışla pozitif bölgede işlem gördü. Yıllık primi enflasyonun altında kalan KRGYO hisselerinde aylık düşüş yüzde 20’yi, haftalık düşüş ise yüzde 3’ü geçti. Hisseler yazım anında yüzde 1,37 artıda 22,18 liradan işlem gördü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz