SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Ereğli Bedelsiz Sermaye Artışı Kararı Aldı! EREGL Hissesi Olan 2’ye Katlayacak

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş tarafından alınan önemli karar dün açıklandı. Ereğli bedelsiz sermaye artışı kararı aldı! EREGL hissesi olan 2'ye katlayacak.

Yayınlanma:
Ereğli Bedelsiz Sermaye Artışı Kararı Aldı! EREGL Hissesi Olan 2’ye Katlayacak

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden, dün akşam (8 Mayıs 2024 Çarşamba) Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş tarafından yapılan açıklamada, yüzde 100 oranında bedelsiz sermaye artışı kararı alındığı duyuruldu. Firma, ayrıca 1 milyar dolarlık yurt dışı borçlanma kararını da kamuoyuna deklare etti. Ereğli’de yaşanan önemli gelişmelere Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Ereğli Bedelsiz Sermaye Artışı Kararı Aldı

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş’nin KAP’a yaptığı bildirimde; mevcut ödenmiş sermayesi olan 3,5 milyar lira seviyesindeki tutarı aynı meblağda artırarak 7 milyar lira düzeyine çıkarma kararının Yönetim Kurulu tarafından alındığı duyuruldu. Yüzde 100 oranında gerçekleştirilecek sermaye artışı ile EREGL paylarının fiyatı bölünecek, adedi ise 2’ye katlanacak. Şirket, sermaye artırım için kullanacağı 3,5 milyar lirayı iç kaynaklardan karşılayacak.

İLGİLİ HABER EREGL Genel Kurulu’nda Yatırımcılar Yönetime Tepki Gösterdi
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş tarafından alınan önemli karar dün açıklandı. Ereğli bedelsiz sermaye artışı kararı aldı! EREGL hissesi olan 2'ye katlayacak.

EREGL Hisse Ne Zaman, Kaç TL’den Bölünecek?

Firmanın Yönetim Kurulu’nun aldığı karar uyarınca, Sermaye Piyasası Kurulu’na ve diğer resmi otoritelere başvuruda müracaat edileceği belirtildi. EREGL hissenin ne zaman bölüneceği, SPK’dan gelecek yanıta göre netleşecek. SPK’nın, her hafta yayımladığı bültende, şirketlerin sermaye artışlarına onay verilip verilmediği açıklanıyor. Ereğli için de SPK’dan olumlu cevap gelmesinin akabinde bölünme süreci belli olacak.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

EREGL paylarının ne zaman bölünebileceği net olmadığından, hissenin kaç TL’den bölüneceği de şimdiden ön görülemez. Zira, şirketin aldığı kararın SPK ve resmi otoritelerce onaylanmasının ardından güncel EREGL fiyatı kaç TL ise, o fiyat üzerinden 2’ye bölünme gerçekleşecek ve EREGL paydaşlarının lotları da 2’ye katlanacak.

Ereğli Bedelsiz Sermaye Artışı Kararı Aldı! EREGL Hissesi Olan 2'ye Katlayacak

Ereğli Bedelsiz Sermaye Artışı Kararı Aldı! EREGL Hissesi Olan 2’ye Katlayacak

Ereğli 1 Milyar Dolar Borçlanacak!

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş’nin dün açıkladığı tek önemli haber bu değildi. Bunun yanı sıra şirket tarafından “Yurtdışında Borçlanma Aracı İhraç Edilmesine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı” da alındı. 1 milyar ABD Doları veya muadili yabancı para tutarına kadar “tahvil veya benzeri” türden borçlanma aracı ile finansman bulmaya karar veren şirket, bu iş için 5 ismi yetkilendirdiğini açıkladı. Söz konusu 5 isimden 2’sinin müştereken atacağı muhtemel imza ile süreç yürütülecek.

EREGL Hisse Yorum Analiz

EREGL payları güncel olarak 45 TL civarından işlem görmekte. Son dönemde toparlanama emareleri gösteren EREGL, özellikle son 2 yıldır yatırımcılarına enflasyon altında getiri sağladı. Dün akşam şirketin açıkladığı KAP bildirimlerinin hisseye olumlu etki edebileceği düşünülüyor. Hisse için haftalık sıralı teknik destek seviyeleri 44 TL, 41 TL ve 38 TL olarak verilebilir. Hissenin teknik direnç düzeyleri ise 46 TL ve 50 TL olarak sıralanabilir.

EREGL KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz