SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Finans

Faturasını kapan PTT’ye koşsun! Fatura parası İADE edilecek sizin adınıza devlet ödeyecek

Yayınlanma:
Faturasını kapan PTT’ye koşsun! Fatura parası İADE edilecek sizin adınıza devlet ödeyecek

Faturasını kapan PTT’ye koşsun! Fatura parası İADE edilecek sizin adınıza devlet ödeyecek – Ekonomik olarak geçim sıkıntısı yaşayan kişilerin sayıları büyük bir hızla artmaya devam ederken bu kişilere devletin sosyal yardımları da artmaya devam ediyor. Bu yardımlardan  biri de fatura yardımı olarak öne çıktı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Elektrik Tüketim Desteği altında ihtiyaç sahibi hanelere fatura yardımı ödemesi yapılacağı açıklandı. Söz konusu fatura ödemeleri PTT şubeleri üzerinde yapılacak. Fatura parası vatandaşa iade olarak yansıtılacak ve fatura sahibi adı altına PTT tarafından ilgili kuruma yatırılacak. Yani devlet para iadesi yaparak sizin yerinize faturanızı ödemiş olacak.

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ PARA YARDIMI NEDİR, KİMLERE ÖDENİR?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Asgari Elektrik Tüketim Desteği Bileşeni olarak 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi hanelere elektrik faturası yardımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda sosyal destek yardımı alan kişiler faturalarını PTT şubeleri üzerinden ödemeleri durumunda devletin belirlemiş olduğu rakamlarda sosyal destek yardımı alabilecekler.

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI 2024 NE KADAR, KAÇ TL?

•1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh (112,63 TL)

•3 kişilik hanelere aylık 100 kWh (150,17 TL)

•4 kişilik hanelere aylık 125 kWh (187,71 TL)

•5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh (225,25 TL)

• Kronik hastaların bulunduğu hanelerde hasta başına aylık 150 kWh (225,25 TL) karşılığı tutarınca destek sağlanmaktadır.

Bu koşulları sağlayan kişilere yukarıda yer alan tutarlarda fatura yardımı aylık olarak ödenecek. İhtiyaç sahibi hanelere yönelik olarak devletin sosyal yardımları katlanarak artarken elektrik faturası yardımı için başvuru yapılmasına gerek yoktur. Kişinin bu şartları taşıyorsa elektrik faturasını alarak kendisine en yakın PTT şubesi üzerinden ödeme yapmaya gitmesi yeterli olacaktır. Ödeme işlemi esnasında fatura tutarının belirlenen bölümü devlet tarafından ödenmekte olup, kalan miktar bulunursa sosyal yardım alan kişi tarafından üzeri tamamlanmaktadır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz