SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Garanti Yatırım Nisan Ayında Büyük Hareketlilik Gösterdi

Nisan ayının ilk haftasında Borsa İstanbul'da yaşanan yükselişe rağmen Garanti Yatırım, 975 milyon TL değerinde hisse satışı gerçekleştirdi.

Yayınlanma:
Garanti Yatırım Nisan Ayında Büyük Hareketlilik Gösterdi

Nisan ayının ilk haftasında Borsa İstanbul’da yaşanan yükselişin ardından Garanti Yatırım, 975 milyon TL değerinde hisse satışı gerçekleştirdi. Bu satışlar, özellikle borsanın yükseldiği son iki günde satış ağırlıklı işlemlerin gerçekleştiği döneme denk geldi. Bu satışların en çok yapıldığı hisse senedi, 212 milyon TL ile Tüpraş (TUPRS) oldu.

garanti-yatirim-nisan-ayinda-buyuk-hareketlilik-gosterdi

Garanti Yatırım 975 milyon TL alım yaptı

Ancak, bu satışlara rağmen Tüpraş hisse senedi bu hafta içinde yaklaşık yüzde 8 oranında bir artış kaydederek 179 TL’ye yükseldi ve rekor seviyeye ulaştı. Garanti Yatırım tarafından en çok satılan ikinci hisse senedi ise 196 milyon TL ile Sabancı Holding (SAHOL) oldu.

Garanti Yatırım’ın en çok sattığı diğer hisse senetleri ise sırasıyla 125 milyon TL ile Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. (BIMAS) ve 118 milyon TL ile Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM) oldu. Bu satışlar, yükseliş trendine rağmen bazı şirketlerin hisse senetlerindeki değer artışlarını etkilemediği görülüyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz