SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gelecek Hafta Talep Toplayacak Halka Arz Var Mı?

Borsa İstanbul’da neredeyse her hafta yeni bir şirket halka arz ediliyor. Peki gelecek hafta talep toplayacak halka arz var mı; işte detaylar…

Güncelleme: 14:46 - 24.04.2024
Gelecek Hafta Talep Toplayacak Halka Arz Var Mı?

Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından her hafta yayımlanan bültenle, alınan kararlar kamuoyuna deklare ediliyor. Bu kararlar arasında; yatırımcıların en fazla dikkat ettikleri konuların başında hiç şüphesiz yeni halka arz edilecek firmalar bulunuyor. SPK’nın son yayımlanan 2 bülteninde yeni halka arz onaylaması yer almadı. Önceki hafta halka arzı onaylanan Rönesans Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin ardından, henüz halka arz onayı alan bir firma bulunmuyor. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte gelecek haftanın halka arz gündemine birlikte göz atalım…

Gelecek Hafta Talep Toplayacak Halka Arz Bulunmuyor

18 Nisan Perşembe ve 19 Nisan Cuma günlerinde SPK tarafından 2 farklı bülten yayımlandı. Söz konusu bültenlerde, piyasalara yönelik olarak pek çok farklı karar alındı ve kamuoyu ile paylaşıldı. Ancak her 2 bültende de yeni bir halka arz onayı yer almadı. Dolayısıyla, 22 Nisan 2024 Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde talep toplayacak bir şirket olmayacak.

İLGİLİ HABER Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?
Borsa İstanbul’da neredeyse her hafta yeni bir şirket halka arz ediliyor. Peki gelecek hafta talep toplayacak halka arz var mı; işte detaylar…

Geçtiğimiz hafta Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü (17-18-19 Nisan) talep toplayan Rönesans Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin paylarının ise önümüzdeki hafta itibariyle BİST de işlem görmeye başlaması bekleniyor. RGYAS kodu ile Borsa İstanbul macerasına başlayacak şirketin hisselerinin gong töreni tarihi henüz netleşmese de; 22 Nisan 2024 Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde borsa macerasına başlamasına kesin gözüyle bakılıyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Turk Prysmian Kablo (PRKAB Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosunda Zarar Açıkladı
Borsa İstanbul’da neredeyse her hafta yeni bir şirket halka arz ediliyor. Peki gelecek hafta talep toplayacak halka arz var mı; işte detaylar…

Son Halka Arzlarda Durum Nasıl? ENTRA, ODINE, MOGAN, ARTMS, OBAMS, LMKDC ve ALVES Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da, RGYAS öncesinde halka arz edilen son şirket IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. olmuştu. ENTRA kodu ile lot başına 10 TL’den halka arz edilen firmanın, arz sonrasında yaptığı tavan serisi ile 16,17 TL’ye kadar yükseldiğini gözlemledik. Akabinde bu yükselişin düzeltme sürecine giren ENTRA, geçtiğimiz haftayı 13,7 TL’den tamamladı. Tavan serisinin ardından pey der pey geri çekilen ENTRA’nın önümüzdeki hafta içerisinde düzeltme sürecini tamamlaması beklentiler dahilinde.

gelecek-hafta-talep-toplayacak-halka-arz-var-mi.jpg

Son Halka Arzlarda Durum Nasıl? ENTRA, ODINE, MOGAN, ARTMS, OBAMS, LMKDC ve ALVES Ne Durumda?

ENTRA’dan önce halka arzı gerçekleştirilen Odine Solutions Teknoloji’nin hissesi ODINE de güncel olarak 79,6 TL seviyesinde bulunuyor. ODINE hisse, şimdiye kadar görmüş olduğu en yüksek seviye olan 82,7 TL düzeyine yakın seviyede seyrediyor.

ODINE öncesinde halka arz edilen MOGAN 16,54 TL ile arz sonrası yaptığı tavan serisinin düzeltmesini tamamlama gayretinde bulunuyor. Artemis Halı hissesi ARTMS 60,80 TL’lik güncel fiyatı ile arz sonrası tavan serisinin ardından düzeltmesini gerçekleştiren ve yeniden tırmanışa geçen firmalardan.

Son halka arzlardan OBAMS ve LMKDC güncel fiyat bakımından “en geride kalanlardan” denilebilir. ALVES ise 58,10 TL’lik güncel fiyatıyla arz fiyatı ve gördüğü ATH’nin ortalamalarında seyrediyor denilebilir.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz