SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

RGYAS Kaç Lot Düşer, Alınır mı?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arzı için talep toplama bugün başladı. Şirket, BIST de RGYAS kodu ile işlem görecek. Peki RGYAS kaç lot düşer, şirket iyi mi?

Güncelleme: 13:23 - 17.04.2024
RGYAS Kaç Lot Düşer, Alınır mı?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Ramazan Bayramı öncesinde halka arzına onay verilen son şirket Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. olmuştu. Bununla birlikte, firmanın halka arzı için talep toplaması bayram sonuna kaldı. Bugün (17 Nisan Çarşamba) itibariyle talep toplamaya başlayan RGYAS için 3 gün boyunca başvuruda bulunulabilecek. 19 Nisan Cuma günü saat 17’ye kadar yapılabilecek halka arz talep girişlerine dair detaylara Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte göz atalım. RGYAS kaç lot düşer, şirket iyi mi, halka arza girilir mi; işte detaylar…

RGYAS Kaç Lot Düşer, Halka Arza Girilir mi?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arzında 33 milyon lottan fazla hissenin satışı gerçekleştirilecek. Söz konusu lotların yüzde 80’i bireysel yatırımcıya ve yüzde 20’si de yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrılmış durumda. Lot başına 135 TL’den halka arz edilecek hisselerden bireyse yatırımcıya kaç lot düşebileceğini; bir önceki halka arz olan IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş.’ye olan yatırımcı ilgisinden yola çıkarak şu şekilde hesaplayabiliriz:

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arzı için talep toplama bugün başladı. Şirket, BIST de RGYAS kodu ile işlem görecek. Peki RGYAS kaç lot düşer, şirket iyi mi?

ENTRA halka arzına 3.586.255 bireysel yatırımcı başvuruda bulunmuştu. Bu sayıda yatırımcı RGYAS halka arzına da katılacak olursa; yatırımcı başına 9 lot civarında düşecektir. Bu durumda, her bir bireyse yatırımcının elinde takribi 1215 TL’lik RGYAS hissesi olacaktır. Son dönemde, piyasa koşullarının nispeten “kötü” olmasından dolayı başvuran yatırımcı sayısında düşüş yaşanması durumunda, aşağıdaki ihtimaller söz konusu olabilir:

  • 2.100.000 Katılıma 13 Lot (1755 TL)
  • 2.500.000 Katılıma 11 Lot (1485 TL)
  • 2.900.000 Katılıma 10 Lot (1350 TL)
RGYAS Kaç Lot Düşer, Alınır mı?

RGYAS Kaç Lot Düşer, Alınır mı?

Tüm bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak, ihtiyatlı olmak adına 14 lot başvuruda bulunarak halka arza katılım sağlamak mantıklı olabilir. Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arzına katılmak isteyen yatırımcıların nakit ya da fon blokajı ile talep girebileceğini de ayrıca belirtmekte fayda var. T1 ve T2 geçerli olmayan halka arzda, aynı gün satılan hisse ile halka arza talep yapılamaz.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arzı için talep toplama bugün başladı. Şirket, BIST de RGYAS kodu ile işlem görecek. Peki RGYAS kaç lot düşer, şirket iyi mi?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

RGYAS halka arzına katılmak isteyen yatırımcıların sorularından biri de şirketin “iyi olup olmadığı”. Güçlü bir finansal yapıya sahip olan şirketin halka arz sonrasında fiyat istikrarı taahhütü de bulunuyor. Bu nedenle, halka arza katılmak mantıklı olabilir.

RGYAS Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlar?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hissesinin borsada önümüzdeki hafta içerisinde işlem görmeye başlaması bekleniyor. 22 Nisan Pazartesi günü ile başlayan hafta başında arzın sonuçlarının açıklanması ve ardından da BİST de işlem görmesi tahmin ediliyor.

Ak Yatırım ve Deniz Yatırım konsorsiyum liderliğinde halka arz edilen hisselerin BİST’deki geleceği, işleme girdikten sonra gün be gün “tahtası” takip edilerek kestirilmeye çalışılabilir.

RGYAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz

A
Ahmet iyumay 3 ay önce

Borç ödeyeceğini açıklayan GYO için halka arza girin demek yanıltıcı olur. Yakın zamanda başka bir GYO açıldı. Daha ilk gunden taban açılarak rekor kıran bu hissenin benzeri...