SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Girişim Elektrik (GESAN Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından yeni finansal veriler kamuoyuna deklare edildi. Peki, Girişim Elektrik (GESAN hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl?

Yayınlanma:
Girişim Elektrik (GESAN Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Payları Borsa İstanbul’da GESAN kodu ile işlem görmekte olan Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş., 2024 yılının ilk 3 ayına dair oluşan rakamlarını dün akşam itibariyle kamuoyu ile paylaştı. Girişim Elektrik (GESAN hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu ne durumda; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Girişim Elektrik (GESAN Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından açıklanan; Ocak, Şubat ve Mart aylarına dair finansal veriler şu şekilde oldu:

Hasılat: Şirketin satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 130 seviyesinde artarak 1 milyar 151 milyon TL seviyesinden 2 milyar 652 milyon TL noktasına yükseldi.

Brüt Kar: Hasılattaki artışa rağmen firmanın brüt karlılığı yüzde 11 oranında azalarak 862 milyon liradan 765 milyon lira civarına geriledi.

FAVÖK: Şirketin FAVÖK verisinde de gerileme kayda geçti. Önceki yılın ilk çeyreğinde 761 milyon lira seviyesinde olan FAVÖK, yüzde 15 düşerek 647 milyon TL noktasına indi.

Net Dönem Karı: Gesan bilançosunda esas azalış ise net dönem karlılığında yaşandı. 2023 yılının ilk çeyreğinde 83 milyon TL düzeyinde bulunan net kar rakamı yüzde 59 oranında düşerek 34 milyon TL’yi geriledi.

Dönen Varlıklar: Firmanın dönen varlıklarında son 3 ayda yüzde 1’lik artış görüldü.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Duran Varlıklar: Şirketin duran varlıklarında yıl başından bu yana ufak miktarda artış kayda geçti.

Toplam Varlıklar: Firmanın toplam varlıkları da sene başından bu taraf yüzde 1 civarında artarak 17,550 milyar lirada 17,750 milyar liraya çıktı. Artış meblağı takribi 200 milyon TL oldu.

Özkaynaklar: Şirketin özkaynaklarında da son 3 ayda 35 milyon TL civarında bir iyileşme görüldü; 7 milyar 180 milyon lira civarına geldi.

Yukarıdaki verilerden de görüldüğü üzere, şirketin varlıklar ve özkaynaklar kalemlerinde pozitif seyir sürerken; brüt kar ve net kar rakamında ise azalma kayda geçti. Hasılatı artarken net karlılığı azalan şirketin yatırımcılar, sosyal medya paylaşımları ile bu durumun sebebini merak ettiklerini dile getirdiler.

Girişim Elektrik (GESAN Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Girişim Elektrik (GESAN Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

GESAN Çarpanları Ne Durumda? GESAN FK ve PD/DD Oranları Kaç?

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından açıklanan son verilerin akabinde, şirketin rasyolarında da güncelleme oldu. Buna göre GESAN FK oranı 35 civarında hesaplandı. GESAN’ın PD/DD oranı ise 3,64 civarında netleşti.

GESAN Hisse Bilançoya Nasıl Tepki Verecek?

GESAN payları bilindiği üzere borsada bir süredir düşüş içerisinde. 7 Haziran 2024 Cuma günü ile sona eren haftayı GESAN hisse 56,9 TL’den tamamladı. Hissenin son aylardaki düşüşünde bu bilançonun da fiyatlanıp fiyatlanmadığı ise önümüzdeki haftanın başlangıcında görülebilecek.

GESAN KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz