SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SASA Bedelsiz Bölünme Ne Zaman, Kaç TL’den, Kaça Bölünecek 2024?

Sasa Polyester Sanayi A.Ş’den bedelsiz sermaye artırımına dair önemli açıklamalar geldi. Peki, SASA bedelsiz bölünme ne zaman, kaç TL'den, kaça bölünecek?

Yayınlanma:
SASA Bedelsiz Bölünme Ne Zaman, Kaç TL’den, Kaça Bölünecek 2024?

Payları Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan en büyük şirketlerden biri konumunda bulunan Sasa Polyester Sanayi A.Ş’den dün akşam ve bu sabah bedelsiz sermaye artırımı hakkında KAP bildirimleri geldi. Daha önce kararı alınan yüzde 700 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı için revize yapıldığı belirtildi ve bu sabah geçilen bildirimle de SPK başvurusunun yapıldığı kaydedildi. Haberimiz devamında SASA bedelsiz bölünme süreci detayları ile ilgili konulara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

SASA Polyester Yüzde 700 Oranında Bedelsiz Sermaye Artışı Yapacak!

Son olarak, geçtiğimiz ay SPK tarafından onaylanan tahsisli sermaye artırımı ile gündeme gelen Sasa Polyester’de; Erdemoğlu Holding’e tahsisli sermaye artışı gerçekleştirilmişti. Sasa Polyester Yönetim Kurulu, ilgili sürecin tamamlanmasının akabinde, daha önce kararını aldığı yüzde 700’lük bedelsiz sermaye artırımına dair hamlelerini de hızlandırdı. Buna göre:

İLGİLİ HABER SASA Bedelsiz Açıklaması ile Borsada Tavan Oldu
Sasa Polyester Sanayi A.Ş’den bedelsiz sermaye artırımına dair önemli açıklamalar geldi. Peki, SASA bedelsiz bölünme ne zaman, kaç TL'den, kaça bölünecek?

Sasa Polyester’in hali hazırda 5.410.014.118,10 TL olan ödenmiş sermayesi; tamamı iç kaynaklardan karşılanmak üzere 37.870.098.826,70 TL daha artırılacak ve 43.280.112.944,80 TL seviyesine yükseltilecek. Yüzde 700’lük sermaye artırışı için gereken yaklaşık 37,9 milyar liranın tamamı şirketin iç kaynaklarından karşılanacak. Sasa Polyester’in ilgili meblağı karşılayacağı kaynaklar şu şekilde teferruatlandırıldı:

  • Özsermaye Enflasyon Düzeltme Farkları: 9.157.015.000 TL
  • Geçmiş Yıl Karları: 23.844.985.000 TL
  • Diğer Kar Yedekleri: 4.868.098.826,7 TL

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SASA Bedelsiz Bölünme Ne Zaman, Kaç TL’den, Kaça Bölünecek 2024?

Sasa Polyester, aldığı bedelsiz sermaye artırımı kararı ile ilgili olarak SPK başvurusunu yaptığını duyurdu. SASA bölünme tarihi ise henüz net değil. Zira, bu tarih; SPK’nın ilgili başvuruya onay vermesi ile netleşebilecek. Bilindiği üzere, SPK’nın kısa sürede onayladığı bedelsiz sermaye başvuruları olduğu gibi (son örnek Jantsa Jant Sanayi bedelsiz sermaye artırımı JANTS hisse), uzun süredir onay bekleyen başvurular da (Tera Yatırım – TERA hisse gibi) bulunmaktadır. Ayrıca 2023 yılı Aralık ayında örneği görüldüğü üzere (Gübretaş Hisse – GUBRF) SPK’nın sermaye artırımı başvurularını reddetme olasılığı da “az da olsa” bulunmaktadır.

SASA Bedelsiz Bölünme Ne Zaman, Kaç TL'den, Kaça Bölünecek 2024?

SASA Bedelsiz Bölünme Ne Zaman, Kaç TL’den, Kaça Bölünecek 2024?

Sasa hissenin kaç liradan bölüneceği de henüz netleşmiş değil. SPK’nın muhtemel onay tarihinde SASA hissenin kaç lirada olabileceği şimdiden ön görülemeyeceğinden, hissenin kaç TL’den bölüneceği de bu aşamada bilinemez. Tüm bu bilinmezliklerin içerisinde, netleşen kısım ise SASA paylarının 8’e bölüneceği. Bu doğrultuda:

Portföyünde 1 lot SASA hisse bulunan yatırımcıya bedelsiz sermaye artırımı sonrasında 7 lot daha SASA hisse verilecek ve yatırımcının elinde 8 lot SASA payı olmuş olacak. SASA hissenin örneğin 56 TL’den bölüneceğini varsayarsak, hissenin yeni bölünmüş fiyatı 7 TL olacak. Yatırımcının elindeki SASA hisselerinin toplam meblağında ise herhangi bir değişim yaşanmayacak.

SASA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz