SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Onur Yüksek Teknoloji Hissesi ONRYT Tavan Bozdu, Yeniden Toparladı

Borsa İstanbul’daki son halka arzlardan biri konumunda bulunan Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT tavan bozdu, yeniden toparladı!

Yayınlanma:
Onur Yüksek Teknoloji Hissesi ONRYT Tavan Bozdu, Yeniden Toparladı

Son dönemde, yeni halka arz olan şirketlerin hisselerinde büyük hareketlilik yaşanıyor. Bazı şirketlerin hisseleri uzun tavan serileri yaparken (Altınay Savunma Teknoloji payları ALTNY gibi), yine bazı firmaların hisseleri de ilk günden tavan bozabiliyor ya da kısa sürede halka arz fiyatının altına inebiliyor (Koton Mağazacılık hissesi KOTON, Lila Kağıt hissesi LILAK, Rönesans Yatırım hissesi RGYAS ve Koç Metalurji hissesi KOCMT) gibi… Mayıs ayı içerisinde SPK’dan halka arz onayı alan Onur Yüksek Teknoloji payları 28 Mayıs Salı günü itibariyle borsa macerasına başladı. 30 Mayıs Perşembe günü itibariyle Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT tavan bozdu, yeniden toparladı; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Onur Yüksek Teknoloji Hissesi ONRYT Tavan Bozdu, Yeniden Toparladı

Onur Yüksek Teknoloji Borsa İstanbul’da 3. işlem gününde ilk kez tavan bozdu. İlk 2 işlem gününü tavan açan ve tavan kapatan ONRYT hisse, sabah saat 9.40 itibariyle başlayan teorik eşleşme seansında ilk eşleşmelerini tavan fiyattan yapmaktaydı. Ancak açılışı kadar bu durum değişti ve ONRYT payları güne tavan ile başlayamadı. Yüzde 9,25 seviyesinde artışla, tavana yakın açılış yapan ONRYT, bu noktadan gelen satışlarla birkaç dakika içerisinde 65,5 TL seviyesinden 62,5 lira noktasına indi.

İLGİLİ HABER ONRYT ile Halka Arza Katılan Yatırımcı Sayısı 1 Yıl Önceye Döndü
Borsa İstanbul’daki son halka arzlardan biri konumunda bulunan Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT tavan bozdu, yeniden toparladı!

ONRYT paylarındaki söz konusu düşüş bir hayli kısa sürdü. Diğer pek çok halka arz hissesine nazaran kısa sürede toparlanan ONRYT hisse, seans açılışının üzerinden birkaç dakika geçmeden yeniden tavan oldu. Hali hazırda, günün tavan seviyesi olan 65,80 TL’den işlem gören ONRYT, yatırımcılarına ilk 3 işlem gününde yüzde 33 dolayında getiri sağlamayı başardı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER ONRYT Hisse 7 Bin Lota Kadar Dağıtım Yapıldı
Borsa İstanbul’daki son halka arzlardan biri konumunda bulunan Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT tavan bozdu, yeniden toparladı!

ONRYT Tavanda Kaç Lot Bekliyor? ONRYT Tekrar Tavan Bozar mı, Düşer mi?

Onur Yüksek Teknoloji’nin an itibariyle borsadaki tahtasında tavan fiyatta 5,5 milyon lot alım emri beklemekte. Bu rakam, ONRYT lot sayısı (halka açık konumda) 19,7 milyon adet olduğu düşünüldüğünde, takribi yüzde 30’una denk gelmektedir. Güçlü şekilde tavandaki duruşunu koruyan ONRYT payları için bugün tekrar tavan bozmanın “düşük ihtimal” olduğu ifade edilebilir.

ONRYT payları için önümüzdeki günlerde tavan bozma durumu ise, hissenin tahtası ve aracı kurum dağılımı an be an takip edilerek gözlemlenmesi gereken bir durumdur. Tavan serisinin devam edip etmeyeceği, ancak güncel verilerin takibi ile mümkün olabilmektedir. Bu noktada; güncel el değiştirme oranı, hissenin AKD’si, takas durumu vb. gibi parametrelere dikkat edilebilir.

ONRYT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz