SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Halka Arz Fiyatının Altına Düşen RGYAS Hisse Yeniden Yükselir mi?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hissesi RGYAS borsa macerasına iyi başlamadı. Halka arz fiyatının altına düşen RGYAS hisse yeniden yükselir mi?

Yayınlanma:
Halka Arz Fiyatının Altına Düşen RGYAS Hisse Yeniden Yükselir mi?

Nisan ayının 2nci yarısında talep toplayan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin payları RGYAS kodu ile 26 Nisan Cuma günü itibariyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. İlk günü tavan açan ve tavan kapatan RGYAS hisse, yeni haftanın ilk işlem gününde ise geri çekilmeye başladı. RGYAS’ın borsadaki 2nci işlem günü olan 29 Nisan Pazartesi günü yoğun satışların kesilmemesi ile RGYAS günü tabandan kapattı ve halka arz fiyatının altına indi. Peki, halka arz fiyatının altına düşen RGYAS hisse yeniden yükselir mi? Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Halka Arz Fiyatının Altına Düşen RGYAS Hisse Yeniden Yükselir mi?

Pazartesi günü başlayan satışların ertesi gün de devam etmesi ile 30 Nisan Salı günü RGYAS 122,6 TL’ye kadar düştü. Ancak, halka arzın konsorsiyum lideri olan Deniz Yatırım’ın alımları ile hisse bu noktadan bir miktar toparlandı ve günü 16,30 TL’den kapattı. İlk 3 işlem gününde yoğun satışlara maruz kalan RGYAS paylarında satışların nispeten azalması ile birlikte RGYAS hissenin 2 Mayıs Perşembe gününe de pozitif başladığı görülmekte.

İLGİLİ HABER RGYAS Hisse Neden Satılmıyor, Tabanda Kaç Lot Bekliyor?
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. hissesi RGYAS borsa macerasına iyi başlamadı. Halka arz fiyatının altına düşen RGYAS hisse yeniden yükselir mi?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin halka arz konsorsiyum lideri olan Deniz Yatırım’ın tahtadaki alımları 3 günlük süreçte toplamda 5 milyon lotu buldu. 33 milyon 350 bin lotu halka arz edilen RGYAS paylarının yüzde 20’si kurumsal yatırımcıya ayrılmıştı. Kurumsal yatırımcının tahtadaki alımlarına devam etmesi durumunda, hissenin yeniden halka arz fiyatı olan 135 TL’nin üzerine çıkması bekleniyor. Elbette bu noktada bireysel yatırımcıların yaptığı satışların yoğunluğunun azalması da önemli bir etken konumunda olacak.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Şirketin Bilançosu İyi mi, Çarpanları Nasıl?

Ülkemizin en büyük gayrimenkul yatırım şirketlerinden biri konumunda bulunan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin portföyünde pek çok büyük gayrimenkul yer almakta. Şirketin son açıkladığı bilançoya göre FK oranı 2,44 ve PD/DD oranı da 0,75 seviyesinde bulunmakta. Söz konusu oranlar, şirketin çarpanlarının cazip seviyelerde olduğunu ortaya koymakta.

Halka Arz Fiyatının Altına Düşen RGYAS Hisse Yeniden Yükselir mi?

Halka Arz Fiyatının Altına Düşen RGYAS Hisse Yeniden Yükselir mi?

Bununla birlikte, şirketin borçluluğunun halka arz gelirleri ile azaltılmış olması sosyal medyada pek çok yatırımcı tarafından eleştirilere konu oldu. Zira Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.; halka ardan elde ettiği net 3,5 milyar TL’lik gelirin yüzde 65-70’ini borç ödemesinde kullanacağını onaylı halka arz izahnamesinde kamuoyuna ve muhtemel yatırımcılarına deklare etmişti.

1 Yıl Boyunca Sermaye Artışı ve Yeni Pay Satışı Yok!

Şirketin geleceğine yönelik olarak strateji belirlemek ve kademeli şekilde işlem açmak isteyen yatırımcıların en merak ettikleri konulardan biri de, arz miktarının önümüzdeki zaman diliminde artıp artmayacağı… Şirketin halka arz taahhütleri kapsamında verdiği garantiler arasında ortakların 1 yıl boyunca pay satmama ve 1 yıl boyunca firmanın sermaye artışı yapmama garantileri bulunuyor.

RGYAS KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz