SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

KOCMT Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu

Koç Metalurji’nin paylarının Borsa İstanbul’da işleme gireceği gün netleşti. KOCMT hisse borsa işlem tarihi ve diğer detaylar içeriğimizde…

Yayınlanma:
KOCMT Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu

Mayıs ayının ilk SPK bülteninde halka arzı onaylanan şirketlerden biri olan Koç Metalurji için halka arz sonuçları 11 Mayıs itibariyle açıklanmıştı. Şirket paylarının borsada ne zaman işleme gireceğine yönelik haber de yeni haftayla birlikte geldi. Firmanın halka arzında konsorsiyum lideri olarak görev alan A1 Capital tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamaya göre KOCMT hisse borsa işlem tarihi 17 Mayıs Cuma günü olarak belirlendi. Haberimiz devamında KOCMT paylarına dair detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

KOCMT Hisse Borsa İşlem Tarihi 17 Mayıs 2024! KOCMT Düşer mi, Yükselir mi?

Koç Metalurji’nin halka arzında 125 milyon lotun satışı yapıldı. Bu lotların 105 milyonu bedelli sermaye artışı için ve 20 milyon lotu ise ortak satışı olarak arz edildi. Hisse başına 20,5 liradan satışı gerçekleştirilen KOCMT hissenin arz büyüklüğü 2 milyar 562 milyon lira oldu. Lotlarının yüzde 70’i bireysel yatırımcıya ve yüzde 30’u da yurt içi kurumsal yatırımcıya satılan Koç Metalurji, katılım endeksine uygun olarak değerlendirilmekte.

İLGİLİ HABER ALTNY ve KOCMT Hisse Halka Arzlarına Katılmak İçin Yarın Son Gün!
Koç Metalurji’nin paylarının Borsa İstanbul’da işleme gireceği gün netleşti. KOCMT hisse borsa işlem tarihi ve diğer detaylar içeriğimizde…

Şirketin halka arzının tamamlanmasının ardından kamuoyuna açıklanan sonuçlarda; yurt içi bireysel yatırımcılara kişi başına azami 40 lot dağıtımı yapıldığı görüldü. Bu durumda, bireysel yatırımcıların elinde maksimum 820 TL’lik hisse olduğunu söyleyebiliriz. KOCMT tahtasının büyük çoğunluğunun bireysel yatırımcıda olması, hissenin ilk işlem günlerindeki hareketlerinin “küçük yatırımcının” davranışına paralel olarak şekilleneceği anlamına gelebilir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER KOCMT Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?
Koç Metalurji’nin paylarının Borsa İstanbul’da işleme gireceği gün netleşti. KOCMT hisse borsa işlem tarihi ve diğer detaylar içeriğimizde…

Son dönemde halka arzı gerçekleştirilen ve borsada işlem görmeye başladıktan sonra yaşadıkları düşüşlerle halka arz fiyatının altına kadar geri çekilen; Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGYAS hisse), Lila Kağıt (LILAK hisse) ve Koton Mağazacılık (KOTON hisse) paylarının yatırımcılarda endişe oluşturduğu gözlemlenmekte.

Bireysel yatırımcıların bilhassa sosyal medyada dile getirdiği KOCMT tavan serisi yapar mı, halka arz fiyatının altına iner mi, KOCMT hisse düşer mi çıkar mı gibi soruların temelinde; son dönemdeki halka arz hisselerinin yetersiz performansı bulunuyor. Elbette KOCMT paylarının borsada işlem görmeye başlamadan performansını ön görmek mümkün olmasa da, yukarda bahsedilen 3 hisseye nazaran KOCMT tahta büyüklüğünün nispeten daha makul olduğu ifade edilebilir.

KOCMT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz