SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Oysa elimizin altındaki hazineyi fark etmemişiz hiç… Yalnızca 1 bardağı bile basuru bitiriyor

Patlıcan sapının mucizevi etkileri ortaya çıktı. Bugüne kadar çöpe atıyorsanız, saklayın. Canan Karatay'ın da önerdiği gibi patlıcan saplarının basuru bitirmede etkili olduğu öğrenildi. Peki iyi ama hemoroid sorunu için patlıcan sapı nasıl kullanılır?

Yayınlanma:
Oysa elimizin altındaki hazineyi fark etmemişiz hiç… Yalnızca 1 bardağı bile basuru bitiriyor

Patlıcan, yaz aylarının en sevilen sebzelerinden biridir. Ayrıca patlıcan saplarının çok daha faydalı olduğu ortaya çıktı. Paylaşılan bir habere göre patlıcan saplarının bilinmeyen faydalarından söz edildi.

Dokusu ve tadıyla patlıcan hemen hemen her yemeği lezzetlendiren bir sebze. Salatalarda sıklıkla kullanılan patlıcanın sapları çoğu rahatsızlığa da duvar örüyor. Patlıcan saplarının özü, hemoroid (basur) hastalığına karşı natürel bir çözüm olarak kabul ediliyor. Bu saplar kaynatılarak elde edilen su, geleneksel ilaçlar, cerrahi müdahaleler veya lazer tedavisi gibi yöntemlerin yanı sıra bitkisel bir tedavi seçeneği sunar.

Oysa elimizin altındaki hazineyi fark etmemişiz hiç... Yalnızca 1 bardağı bile basuru bitiriyor

Sabah.com.tr’de paylaşılan habere göre, Patlıcan sapı suyu, hemoroit hastalığını tedavi için kullanılan ilaç, ameliyat, lazer gibi yöntemlerin dışında doğal bir tedavi yöntemi sayılır.

PATLICAN SAPI SUYU NASIL HAZIRLANIR?

10 tane patlıcan sapıyla 10 bardak içme suyu hazırlayın. Patlıcanların yeşil saplarını kesip iyice yıkayarak arındırın. Büyükçe tencereye suyu ilave edin ve sapları ekleyin. Tencerenin kapağını kapatıp saplarla beraber 30 dakika boyunca kaynatın. Sonrasında soğumalarını bekleyin ve patlıcan saplarını suyun içinden çıkarın. Ortaya çıkan kürü sabah ve akşam olmak üzere aç karnına bir bardak içmek üzere kullanın. Kalan suyu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Fakat bu kürü kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir. Aynı zamanda, almanız gereken vitamin ve mineraller hakkında uzmanınıza danışmanız her zaman faydalı olacaktır.

Oysa elimizin altındaki hazineyi fark etmemişiz hiç... Yalnızca 1 bardağı bile basuru bitiriyor

HEMOROİD TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Acibadem.com.tr’de yer alan bilgilere göre, Uygun bir tedavi planı doktor tarafından semptomların ne kadar ağır olduğuna göre belirlenecektir. Yaşam tarzında değişiklikler, tıbbi ilaçlar ve cerrahi müdahaleler hemoroid (basur) tedavileri arasında kullanılan yöntemlerdir. Bu yöntemler hemoroidi (basuru) kolaylıkla tedavi edebilse bile hemoroidi ortaya çıkaran şartlar değiştirilmediği takdirde hemoroidlerin tekrarlaması ihtimali yükselir. Basit yaşam tarzı değişiklikleri genellikle 2 ila 7 gün içinde hafif hemoroit semptomlarını ortadan kaldırabilir. Lif tüketimi besinlerin bağırsaklardan geçişini kolaylaştıracaktır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz