SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?

Borsa İstanbul’da gelecek hafta 2 hissede volatilite bazlı tedbirler kaldırılacak. SELGD ve AKENR hisse cezası ne zaman bitecek sorusunun cevabı da burada yatıyor.

Yayınlanma:
SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?

BİST yönetimi tarafından, fiyatında olağan dışı oynaklık olan hisseler için verilen “volatilite bazlı tedbirler”, genellikle 1 ay süreli şekilde tatbik ediliyor. BİST yönetimi, gerekli gördüğü durumlarda bu süreyi uzatabildiği gibi, uyguladığı volatilite bazlı tedbirlerin kıstasını da genişletebilmekte. Gelecek hafta Borsa İstanbul’da payları işlem görmekte olan 2 firmanın hisselerinin üzerindeki tedbirler takribi 1 ayın ardından kaldırılacak. Yatırımcıların, söz konusu paylar olan SELGD ve AKENR hisse cezası ne zaman bitecek sorusunun cevabını Arz Takvimi takipçileri için detaylandıralım…

SELGD ve AKENR Hisse Cezası Ne Zaman Bitecek 2024?

Önümüzdeki hafta, Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. hissesi SELGD ve Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. hissesi AKENR üzerindeki tedbirlerin kaldırılacağını belirtelim ve ilgili tarihler ile kaldırılacak tedbirlerin detaylarına göz atalım.

SELGD Cezası 22 Mayıs 2024 Çarşamba Günü Sona Erecek!

Yatırımcılar tarafından “ceza” olarak tanımlanan uygulamalardan biri olan “kredili işlem yasağı”, Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. paylarının üzerinden 22 Mayıs Çarşamba günü itibariyle kaldırılacak.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

AKENR Cezası 24 Mayıs Cuma Günü Sona Erecek!

Mart ayından bu yana hareketli günler geçiren Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. hissesi AKENR üzerinde bulunan:

  • Kredili işlem yasağı
  • Brüt takas
  • Emir paketi

Tedbirleri 24 Mayıs Cuma günü itibariyle sona erecek.

Cezası Biten Hisseler Yükselir mi Düşer mi?

Üzerlerinde tedbir bulunan hisselerin, süre dolumu ile birlikte tedbirlerinin kaldırılması doğrudan hissede bir yükselişe ya da düşüşe neden olmaz. Bununla birlikte, volatilite bazlı tedbiri kaldırılan hissedeki en büyük değişim, “hacimlenme” olmaktadır. Yatırımcıların ilgisinin tedbir sürecinde düştüğü hisselerdeki durum, tedbirlerin kaldırılmasıyla birlikte daha yüksek hacim rakamlarına dönüşür.

Hacim gelen hisseler orta ve uzun vadede genellikle iyi performans gösterseler dahi, bu durum “spek hisselerde” aynı sonucu vermeyebilir. Ederinin üzerinde primlenen ve takası belirli yatırımcı gruplarının elinde kümelenen hisselerde yatırımcıların terste kalmamak adına işlem açarken kademeli hareket etmeye özen göstermeleri ve mevduatlarını bölerek hareket etmeleri önem arz etmektedir.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz