SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SKYMD 6 Aralık’ta İşleme Başlayacak, Kaç Tavan Yapar?

Geçtiğimiz hafta talep toplayan SKYMD için işlem tarihi belli oldu. SKYMD 6 Aralık’ta işleme başlayacak, peki kaç tavan yapar?

Güncelleme: 01:23 - 05.12.2023
SKYMD 6 Aralık’ta İşleme Başlayacak, Kaç Tavan Yapar?

Kasım ayının son SPK Bülteninden çıkan halka arzlardan biri konumunda bulunan Şeker Yatırım Menkul Değerler hissesi SKYMD, geçen hafta Perşembe ve Cuma günü talep toplamıştı. Halka arzına “normal hisse alır gibi” katılım sağlanan SKYMD’nin halka arz sonuçları Cuma günü akşam belli oldu. Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilen hissede her bir bireysel yatırımcıya maksimum 19 lot dağıtım yapıldı. Hissenin Borsa İstanbul’da işleme başlama tarihi de belli oldu. SKYMD 6 Aralık Çarşamba günü itibariyle BİST de işlem görmeye başlayacak. Peki SKYMD kaç tavan yapabilir?

SKYMD 6 Aralık Çarşamba Günü İşleme Başlıyor, Tavan Serisi Ne Kadar Sürer?

Hisse başına 7 liradan halka arz edilen SKYMD’nin arz büyüklüğü 367,5 milyon TL olarak gerçekleşti. Son dönemde halka arz edilen şirketler arasında, tahta büyüklüğü en düşük firmalardan biri konumunda olan Şeker Yatırım Menkul Değerler hissesinin Borsa İstanbul da iyi bir performans sergilemesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER Halka Arzlar Bozuldu, 2023’te Yeni Arz Yok – 22 Aralık 2023!
Geçtiğimiz hafta talep toplayan SKYMD için işlem tarihi belli oldu. SKYMD 6 Aralık’ta işleme başlayacak, peki kaç tavan yapar?

Halka arz edilen hisselerin son yıllarda tavan serisi ile borsa maceralarına başlaması; “halka arz furyası” olarak tanımlanabilir. SKYMD de bu furyadan yararlanarak tavan serisini uzatabilir. Zira “tamamen eşit” dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilen halka arz da bütün paylar bireysel yatırımcılarda olduğu için, tahtada herhangi bir hakim güç bulunmuyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER İntegral Yatırım Turkcell (TCELL) 2023 3. Çeyrek Bilanço Yorumu
Geçtiğimiz hafta talep toplayan SKYMD için işlem tarihi belli oldu. SKYMD 6 Aralık’ta işleme başlayacak, peki kaç tavan yapar?

SKYMD için tahtacı oluşana ve paylar belli bir yatırımcıda toplanana kadar tahta büyüklüğü de makul seviyede kalmaya devam edecektir. Bu süreçte, SKYMD’nin hisse fiyatı olarak 2’ye katlaması şaşırtıcı olmaz. Tabi yatırımcının, günlük bazda hisseyi takip etmesi ve tavanda alış bekleyen lot sayısı ile emir sayısını kontrol etmesi önem arz etmektedir.

Şeker Yatırım Menkul Değerler - SKYMD

Şeker Yatırım Menkul Değerler – SKYMD

Özellikle 3.tavan sonrasında, hissedeki el değiştirme oranları da gün be gün takip edilerek kar satışı yapılacak gün için karar verilebilir. Bu noktada, orta ve uzun vade yatırımcıları, halka arzlardan aldıkları lotları hiç satmamayı da tercih edebilmekteler. Burada karar, tamamen yatırımcıya aittir.

SKYMD Halka Arz Bilgileri Özeti

Çarşamba günü borsa macerasına başlayacak olan SKYMD için özet bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Lot Sayısı: 52,5 milyon
  • Hisse Fiyatı: 7 TL
  • Dağıtım Yöntemi: Tamamen Eşit
  • Yatırımcı Başına Düşen Lot: 18 – 19
  • Borsada İlk İşlem Günü: 6 Aralık Çarşamba

SKYMD KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz