SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Yatırımcının rotası yeniden belirlendi! Gram altını unutun çok daha fazlasını kazanacaksınız

Yayınlanma:
Yatırımcının rotası yeniden belirlendi! Gram altını unutun çok daha fazlasını kazanacaksınız

Türkiye’de para, altın ve döviz piyasasında yaşanan yükselişler durmak bilmiyor. Piyasada yükselişler devam ederken yatırımcılar da yatırımlarını ne yönde yapmaları gerektiğine ilişkin sorularına yanıt arıyor. Piyasalardaki dengenin ne zaman, nasıl sağlanacağı merak edilirken Türkiye’de en çok gram altın yatırımı yapılırken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de yaptığı değerlendirme ile yatırımın adını değiştirdi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş, yerel seçimlerin ardından beklentilerini paylaşırken yatırımcının yönünü de tamamen değiştirdi. ”Ben olsam kesinlikle kaçırmam” ifadelerine yer veren uzman isim Memiş, tercih edeceği yatırım aracını da açıkladı. ,

İSLAM MEMİŞ ”BEN OLSAM KESİNLİKLE KAÇIRMAZDIM” DİYEREK AÇIKLADI

Finans Analisti İslam Memiş, seçim sonrası piyasalara dair değerlendirmelerde bulundu. Memiş, “Seçimlerden sonra hiçbir şey olmayacak uyarılarım vardı. Nisan ayındayız, hiçbir şey olmadı. Piyasalarda sakin bir iyimserlik var. Bırakın agresif dalgalanmayı, hiçbir şey yok. Fiyatlar düştü. Dövizde, altında, gümüşte, borsada düşüş vardı. Hani yükselecekti, neredeler. Patlayacak, uçacak diyorlardı.” ifadelerine yer verdi.

altın

Dolarda 32.13’e kadar gerileme olduğundan bahseden Memiş, Euro’da 34.62, gram altında 2.414 liraya kadar gerileme olduğunu belirtirken ”Alır mıyım? Asla” dedi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş, “Euro/dolar paritesi 1.0748’de. Elimde dolar olsa tabii ki euro alırım. Elimde TL varsa, kaçırmam fırsatları. Düşüşler kalıcı değil. Gram altın bana göre ucuz. 3000-3500 beklentimiz devam ediyor.” değerlendirmesi ile dikkati çekti.  Mayıs ayının çok önemli olduğuna dikkati çeken İslam Memiş, ”Elimde dolarım varsa ons altın yerine ons gümüşe gömerim.” dedi. Yatırım yapacak olanlara yıl sonuna doğru gram altında 3 bin 500 lira beklentisi olduğunu yeniden hatırlattı.

NOT: BU yazıda herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz