SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yeşil Global Enerji Kimin, Ne İş Yapar ve Halka Arzı Ne Zaman?

Halka arz başvuru sürecinde olan şirketlerden biri de Yeşil Global Enerji'dir. Peki, Yeşil Global Enerji kimin, ne iş yapar ve halka arzı ne zaman, inceleyelim.

Yayınlanma:
Yeşil Global Enerji Kimin, Ne İş Yapar ve Halka Arzı Ne Zaman?

Yenilenebilir enerji üretimi alanında faaliyet gösteren şirketlerden biri olan Yeşil Global Enerji A.Ş 2007 yılında kurulmuştur. Faaliyetlerine başladığı günden bugüne dek pek çok ilkin mimarı olan şirket; biyogaz, jeotermal ve rüzgar enerjisi projeleri ile sürdürülebilir enerji stratejisi kapsamında hizmet vermektedir. Halka arz başvuru süreci başlayan şirket hakkında merak edilen Yeşil Global Enerji kimin, ortaklık yapısı nasıl, ne iş yapar ve halka arzı ne zaman gibi konular hakkında ayrıntılı bilgiyi içeriğimizde derledik. İşte detaylar…

Yeşil Global Enerji Kimin, Ortaklık Yapısı Nasıl?

Yeşil Global Enerji A.Ş, Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş’nin (YYAPI) iştirak kuruluşudur. Şirketin iştirak oranı ise yüzde 29,9 şeklindedir. Yeşil Global, Yeşil Holding şirketlerinden biridir.

İLGİLİ HABER Anadolu Sigorta Hissesi ANSGR Hedef Fiyat 2024 Tahminleri
Halka arz başvuru sürecinde olan şirketlerden biri de Yeşil Global Enerji'dir. Peki, Yeşil Global Enerji kimin, ne iş yapar ve halka arzı ne zaman, inceleyelim.

Yeşil Global Enerji Ne İş Yapar, Ne Zaman Kuruldu?

2007 yılında kurulan Yeşil Global Enerji A.Ş yenilenebilir enerji sektörünün önemli isimlerinden biridir. Şirket biyogaz santrali, rüzgar santrali ve jeotermal santralleri ile enerji yatırımları gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda şirketin yatırımlarından olan Odayeri Çöp Biyogaz Santrali 2009 yılında Avrupa’nın en büyük biyogaz santrali olmuştur.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER 2024’ün İlk Bülteninde de Yeni Halka Arz Onayı Çıkmadı – 10 Ocak 2024
Halka arz başvuru sürecinde olan şirketlerden biri de Yeşil Global Enerji'dir. Peki, Yeşil Global Enerji kimin, ne iş yapar ve halka arzı ne zaman, inceleyelim.

Atık dönüştürme konusunda çalışmalarıyla bilinen Yeşil Global, sürdürülebilir enerji stratejisini benimseyerek atıkları enerji dönüşümünde kullanmaktadır. Kurulduğu günden bugüne dek kullandığı özgün teknolojik yöntemlerle hem doğanın korunmasında hem de enerji üretiminde etkin rol oynamaktadır.

Yeşil Global Enerji’nin toplamda 211,18 MW enerji üretimi gerçekleştiren tamamlanmış enerji tesisi yatırımı bulunmaktadır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

  • Odayeri Çöp Biyogaz Santrali (İstanbul, 33,8 MW)
  • Kömürcüoda Çöp Biyogaz Santrali (İstanbul, 19,81 MW)
  • Solaklar Çöp Biyogaz Santrali (Kocaeli, 6,50 MW)
  • Dilovası Çöp Biyogaz Santrali (Kocaeli, 2,16 MW)
  • Poyrazgölü Rüzgar Santrali (Balıkesir, 42,50 MW)
  • Kalyoncu Çöp Biyogaz Santrali (İstanbul, 22,61 MW)
  • Avcıkoru Çöp Biyogaz Santrali (İstanbul, 43,80 MW)
  • Solaklar Sıfır Atık Proliz – Syn Gas Tesisi (Kocaeli, 40 MW)
Yeşil Global Enerji Halka Arz Ne Zaman?

Yeşil Global Enerji Halka Arz Ne Zaman?

Yeşil Global Enerji Halka Arz Ne Zaman?

Yeşil Global Enerji’nin yüzde 29,9 pay sahibi olan Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş (YYAPI) KAP’a yaptığı bildirim ile, şirketin sermaye yapısının halka arza uygun hale getirilmesine ilişkin SPK’ya yaptığı başvurunun kabul edildiğini deklare etmişti. Söz konusu bildiri Ekim ayının 23’ünde yayımlanmıştı. Yeşil Global Enerji halka arz başvuru süreci başladı ancak henüz taslak izahnamenin SPK’ya sunulduğuna ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Yeşil Yapı Endüstrisi Hakkında

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş, 1979 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuş olup inşaat ve müteahhitlik hizmetleri vermektedir. Yeşil Yapı 1993 yılında halka açılmıştır ve halka arz olan ilk inşaat şirketidir. YYAPI kodu ile borsada işlem gören şirket hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet göstermektedir. Yeşil Yapı Endüstrisi’nin yüzde 24,56 pay sahibi Kamil Engin Yeşil olup, yüzde 75,44’lük kısmı ise halka açıktır. YYAPI BİST 500 endeksi kapsamındadır.

YYAPI KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz