SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

KBORU Kaç Lot Düşer? KBORU Talep Toplama Ne Zaman?

Kuzey Boru halka arzı için onaylı izahname yayımlandı. KBORU kaç lot düşer? KBORU talep toplama ne zaman, detayları inceleyelim.

Yayınlanma:
KBORU Kaç Lot Düşer? KBORU Talep Toplama Ne Zaman?

1 Aralık Cuma günü yayımlanan SPK Bülteninde onaylanan 3 halka arzdan biri olan Kuzey Boru Anonim Şirketi’nin halka arz süreci onaylı izahnamenin de yayımlanması ile birlikte hız kazandı. Şirketin halka arzında bu hafta talep toplanacak. Toplam 24 milyon lotun satışının yapılacağı Kuzey Boru A.Ş. halka arzı yatırımcı başına kaç lot verir, KBORU kaç lot düşer, KBORU talep toplama tarihleri ve saati ne zaman, T1-T2 geçerli mi, “halka arz talep ekranından” mı, “normal hisse alır gibi” mi sorularının cevapları başta olmak üzere tüm bilgiler içeriğimizde derlenmiştir.

KBORU Talep Toplama Tarihleri Ne Zaman, Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Kuzey Boru halka arzı 7-8 Aralık (Perşembe ve Cuma) itibariyle talep toplayacak. Halka arz büyüklüğü 868 milyon 800 bin TL olacak. Halka arza tüm kurumlardan katılım sağlanabilecek. Ayrıca KBORU halka arzı katılım endeksine uygun mu sorusuna da bu noktada cevap verelim; KBORU katılım endeksine uygun olarak değerlendirilmiştir. Şirketin halka arz sonrasında halka açıklık oranı yüzde 24 olacaktır.

İLGİLİ HABER Halka Arzlar Bozuldu, 2023’te Yeni Arz Yok – 22 Aralık 2023!
Kuzey Boru halka arzı için onaylı izahname yayımlandı. KBORU kaç lot düşer? KBORU talep toplama ne zaman, detayları inceleyelim.
KBORU Kimin KBORU Ortaklık Yapısı Nasıl?

KBORU Kimin KBORU Ortaklık Yapısı Nasıl?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

KBORU Kaç Lotu Var? KBORU Hisse Kaç TL? KBORU Kaç Lot Düşer?

Kuzey Boru halka arzında 24 milyon lotun satışı gerçekleştirilecek. Lot başına fiyat halka arz iskontosu sonrasında 36,20 TL olarak tespit edilmiştir. Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek hissede, muhtemel katılımcı sayısı üzerinden yatırımcı başına düşebilecek lot sayısı şu çerçevede olacaktır:

İLGİLİ HABER İntegral Yatırım Turkcell (TCELL) 2023 3. Çeyrek Bilanço Yorumu
Kuzey Boru halka arzı için onaylı izahname yayımlandı. KBORU kaç lot düşer? KBORU talep toplama ne zaman, detayları inceleyelim.
  • 2 milyon 500 bin kişi katılırsa 10 Lot – 362 TL
  • 2 milyon 750 bin kişi katılırsa 9 Lot – 326 TL
  • 3 milyon kişi katılırsa 8 Lot – 290 TL
  • 3 milyon 500 bin kişi katılırsa 7 Lot – 253 TL

*Tedbirli olmak adına maksimum 12 lot başvuruda bulunmak yeterli olacaktır.

Kuzey Boru Halka Arz Gelirlerini Nerede Kullanacak?

Tacirler Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek KBORU halka arzı; 20 milyon lot bedelli sermaye artışı ve 4 milyon lot da ortak satışı olmak üzere toplam 24 milyon lot olarak tamamlanacaktır. Halka arzdan şirket kasasına gelir olarak takribi 700 milyon TL girecektir. Kuzey Boru A.Ş. halka arz gelirini şu kalemlerde kullanmayı amaçladığını açıklamıştır:

  • Malatya CTP yatırımının finansmanı (%50 – 60)
  • Kısa vadeli banka kredilerinin azaltılması (%20 – 30)
  • İşletme sermayesi (%10 – 20)
KBORU Kaç Lotu Var? KBORU Hisse Kaç TL? KBORU Kaç Lot Düşer?

KBORU Kaç Lotu Var? KBORU Hisse Kaç TL? KBORU Kaç Lot Düşer?

KBORU Arzında T1-T2 Kullanılabilir Mi? KBORU Halka Arzı Saat Kaça Kadar?

T1 ve T2 bakiye ile halka arza giriş imkanı bulunan KBORU halka arzına başvurular en geç Cuma günü öğlen saat 13’e kadar yapılmalıdır. Bu saatten sonra yapılacak talepler geçerlilik kazanmayacaktır. Ayrıca KBORU halka arzına katılımın “halka arz talep ekranından” değil, “normal hisse alır gibi” yapılacağı unutulmamalıdır.

Kuzey Boru Kimin? KBORU Ortaklık Yapısı Nasıl?

İçeriğimizi Kuzey Boru sahibi kim sorusuna yanıt vererek tamamlayalım. KBORU ortaklık yapısı halka arz öncesinde aşağıdaki gibidir, halka arz sonrasında ise şirketin halka açıklık oranı yüzde 24 olacaktır:

  • Mustafa Topgaç (%40)
  • Bülten Karaman (%40)
  • Demet Karaman (%20)

Kuzey Boru Resmi Site

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz