SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

ONRYT Tavan İle Borsada İşleme Başladı! ONRYT Tavan Bozar mı?

Onur Yüksek Teknoloji A.Ş payları borsada bugün itibariyle ilk seansına start verdi. ONRYT tavan ile borsada işleme başladı; işte detaylar…

Yayınlanma:
ONRYT Tavan İle Borsada İşleme Başladı! ONRYT Tavan Bozar mı?

Geçtiğimiz hafta talep toplayan şirketlerden biri konumunda bulunan Onur Yüksek Teknoloji’nin borsa macerası 28 Mayıs Salı günü itibariyle başlarken, akıllardaki endişeler de son buldu. Zira hisse, ilk işlem gününe güçlü bir tavanla başladı. 7345 lota kadar dağıtım yapılan ve bu nedenle pek çok yatırımcının içinde ukde kalan ONRYT tavan ile borsada işleme başlaması, pişmanlıkları artırmış görünüyor. Halka arzda daha fazla lot talep etmediği için üzülen binlerce yatırımcı bunu sosyal mecralarda dile getiriyor. Peki, ONRYT tavan bozar mı, hissede durum nasıl; Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

ONRYT Tavan İle Borsada İşleme Başladı! ONRYT Tavan da Kaç Lot Bekliyor?

22-23 Mayıs itibariyle lot başına 49,5 liradan talep toplayan ONRYT hissenin halka arzında 19 milyon 730 bin lotun satışı gerçekleştirilmişti. 1,5 milyon yatırımcının halka arzına iştirak ettiği hissede, pek çok kişinin 9-10 lot başvuru gerçekleştirmesi nedeniyle artan lotlar yüksek miktarlı başvuru giren kişilere kalmıştı. Bu kapsamda 7345 lota kadar alabilen bireysel yatırımcılar olmuştu.

İLGİLİ HABER Onur Yüksek Teknoloji Hissesi ONRYT Tavan Bozdu, Yeniden Toparladı
Onur Yüksek Teknoloji A.Ş payları borsada bugün itibariyle ilk seansına start verdi. ONRYT tavan ile borsada işleme başladı; işte detaylar…

Tartışmalara konu olan ONRYT halka arzı “tamamen eşit” dağıtım olarak gerçekleştirilse de farklı bir sonuç doğurmuştu. Bu nedenle heyecan ve merakla beklenen hissedeki ilk gün sorunsuz başladı. Teorik eşleşme seansında 28 milyon lotun hissenin tavanında alım için beklediği görüldü.

Seans açılışında bu rakam 19,5 milyon lot seviyesine kadar geri çekildi. Ancak, ONRYT lot sayısı (halka açık olan) 19,7 milyon adet olduğundan, bu rakamın da çok güçlü alıcılı tabloya işaret ettiğini söylemek yanlış olmaz. Bir diğer deyişle, hissenin işleme açık konumdaki tüm lotlarını satın alacak seviyede günün tavan fiyatı olan 54,45 TL’de alım emri bekliyordu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Saat 10 itibariyle seansın sürekli işlemlere başlaması ile ONRYT paylarının tavanında bekleyen emir sayısı 18,5 milyon lota geriledi. Ancak bu rakamın da güçlü bir tavana işaret ettiği aşikar. ONRYT tahtasında şu ana kadar gerçekleşen işlemlere bakıldığında, kurumsal yatırımcının alım tarafında ve bireysel yatırımcının da satış tarafında hareket ettiği görülmekte.

ONRYT Tavan İle Borsada İşleme Başladı! ONRYT Tavan Bozar mı?

ONRYT Tavan İle Borsada İşleme Başladı! ONRYT Tavan Bozar mı?

ONRYT Tavan Bozar mı?

Tahtasının büyük çoğunluğu bireysel yatırımcıların elinde bulunan ONRYT de tavan bozma bugün için beklenmiyor. Yüklü satışların olmaması durumunda, hissedeki tavan serisinin devam edebileceği ön görülüyor. Bu noktada belirleyici olan elbette halka arzda aldığı lotları ne sürede elinde tutacağına karar verecek “küçük yatırımcı” olacak. Ayrıca kurumsal yatırımcının hissenin tahtasına alım için emir girmeye devam edip etmeyeceği de gün be gün AKD üzerinden takip edilmeli.

ONRYT KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz