SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

OZYSR Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu! OZYSR Tavan Serisi Yapar mı?

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR için BIST açıklaması geldi. OZYSR hisse borsa işlem tarihi belli oldu! Peki, OZYSR tavan serisi yapar mı?

Yayınlanma:
OZYSR Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu! OZYSR Tavan Serisi Yapar mı?

Geçtiğimiz hafta (23-24 Mayıs’ta) Borsa İstanbul’da talep toplayarak halka arzı gerçekleştirilen Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hisselerinin yatırımcıların hesaplarına dağıtımı Cuma günü seans kapanışının ardından gerçekleştirilmişti. Yatırımcı başına maksimum 51 lot dağıtım yapılan halka arzın resmi sonuçları ise haftanın ilk işlem gününde duyurulmuştu. Halka arzda konsorsiyum lideri olarak görev yapan QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından açıklanan sonuçların ardından, payların BIST de işleme başlama tarihleri de deklare edildi. OZYSR hisse borsa işlem tarihi ve diğer detaylara Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

OZYSR Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu!

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş paylarının Borsa İstanbul’da 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü itibariyle işlem görmeye başlayacağı duyuruldu. Lot başına 28 TL’den halka arz edilen şirketin paylarının işlem tarihi ile birlikte arz büyüklüğü (tahta büyüklüğü) de netleşti. 873 milyon 600 bin TL’lik tahta büyüklüğü ile borsada işlem görmeye başlayacak OZYSR hisse için yatırımcıların aklındaki en önemli soru ise performansının nasıl olacağı…

İLGİLİ HABER OZYSR Tavan Bozdu Devre Kesti, Eksiye Düşüp Toparladı
Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş hissesi OZYSR için BIST açıklaması geldi. OZYSR hisse borsa işlem tarihi belli oldu! Peki, OZYSR tavan serisi yapar mı?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

OZYSR Tavan Serisi Yapar mı?

Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arzı gerçekleştirilen Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş paylarının Borsa İstanbul’da göstereceği performans tamamen “küçük yatırımcıya” bağlı konumda. Zira, halka arz edilen toplam 31 milyon 200 bin lotun kahir ekseriyeti bireysel yatırımcının elinde bulunuyor.

Küçük yatırımcının OZYSR tahtasında satış baskısı oluşturmaması durumunda, payların BIST performansının olumlu olabilmesi söz konusu. Bununla birlikte, yatırımcı başına 1400 TL’ye kadar lot verilmesi nedeniyle, bazı yatırımcıların ilk birkaç günde sabırsız davranabilecekleri de önceki örneklerden görülmüştü.

Bireysel yatırımcının satış konusundaki tavrının yanı sıra, OZYSR paylarında kurumsal yatırımcının alım için iştahlı olup olmayacağı da hissenin borsadaki performansını belirleyecek bir diğer unsur olacak. İlk işlem gününde “güçlü bir tavan” yapması durumunda, OZYSR paylarının borsa macerasında daha güvenli yol alabileceği düşünülüyor.

OZYSR Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu! OZYSR Tavan Serisi Yapar mı?

OZYSR Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu! OZYSR Tavan Serisi Yapar mı?

Özyaşar Hisse Fiyat İstikrarı Var mı?

QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş konsorsiyum liderliğinde halka arzı gerçekleştirilen Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş payları için 30 gün süreyle fiyat istikrarı planlandığı deklare edilmiştir. Bu konuda herhangi bir “garanti” verilmemiş olsa da, onaylı izahnameye göre böyle bir planlama olduğu görülmektedir.

OZYSR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz