SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Şok Market (SOKM) İstegelsin Hisselerini Satın Aldı

Ülkemizin perakende mağazacılık devlerinden biri konumunda olan Şok Market (SOKM) İstegelsin hisselerini satın aldığını duyurdu.

Yayınlanma:
Şok Market (SOKM) İstegelsin Hisselerini Satın Aldı

Geçtiğimiz yılın bilançosunu bu hafta açıklayan ve “enflasyon muhasebesinin” ardından net kar rakamında düşüş görülen Şok Marketler, yatırımlarına devam ediyor. Ülker Grubu’nun firmalarından biri konumundaki Şok Marketler, son olarak yeni bir teknoloji firmasına yatırım yaptı. Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin bütün hisselerini satın alan Şok Market (SOKM) İstegelsin paylarına sahip olmuş oldu. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

Şok Market (SOKM) İstegelsin Yatırımı ile Kapıya Servisi Hızlandıracak

Perakende zincirleri arasındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Ülkemizde BİM’den Migros’a, A101’den Carrefoursa’ya kadar pek çok zincir market bulunuyor. Bu marketlerden en ünlülerinden biri de Şok Market konumunda. Ülke sathına yayılan binlerce marketi ile milyonlarca vatandaşa hizmet veren Şok Market, evden yapılan siparişlerde müşterinin ayağına ürün götürmek için yeni bir atılım gerçekleştirdi.

İLGİLİ HABER RGYAS, LILAK ve KOTON ile Borsada 2024 Yılı İçin Halka Arz Furyası Bitti mi?
Ülkemizin perakende mağazacılık devlerinden biri konumunda olan Şok Market (SOKM) İstegelsin hisselerini satın aldığını duyurdu.

Şok Marketler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin tamamının satın alındığı deklare edildi. E-ticaret alanında faaliyet gösteren firmanın bütün hisseleri pazarlık usulü ile Şok Market tarafından satın alındı. Özellikle “istegelsin” markası ile tanınan Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin tamamı için Şok Market, şirkete 220 milyon liralık ödeme yaptı.

Değerleme raporu verilerinden yola çıkarak firmanın ederi takribi 245 milyon TL olarak hesaplandı. Bu rakamın üzerinden yapılan pazarlıkla, nihai satış fiyatı 220 milyon lira seviyesinde tespit edildi. Ayrıca Future Star E-Ticaret A.Ş’nin finansal borcunun bulunmadığı da açıklamada yer verilen bir diğer husus olarak dikkat çekti.

İLGİLİ HABER Altınay Savunma Halka Arz Onaylandı! Borsaya ALTNY Hisse Geliyor!
Ülkemizin perakende mağazacılık devlerinden biri konumunda olan Şok Market (SOKM) İstegelsin hisselerini satın aldığını duyurdu.
Şok Market (SOKM) İstegelsin Hisselerini Satın Aldı

Şok Market (SOKM) İstegelsin Hisselerini Satın Aldı

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

SOKM Hisse Yorum Analiz 2024

Şok Market yatırımlarına devam ederken, bir yandan şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören paylarında da ciddi şekilde geri çekilme devam ediyor. Firmanın son açıkladığı bilançoda, “enflasyon muhasebesi” uygulanmasının ardından net kar rakamında gerileme görülmesi, yatırımcıların SOKM hisselerinde satış yapmasına neden oldu. Bu kapsamda, dünü yüzde 7 dolayında düşüşle kapatan Şok Market hissesi 58 TL seviyesine kadar geri çekildi.

Bilançosunda “varlıklar” kaleminde ciddi yükseliş görülen Şok Market’in hisselerindeki ciddi kayıpların, şirketin gerçek performansını yansıttığını söylemek ise güç. Zira güncel olarak 35 milyar TL’nin altına gerileyen piyasa değeri bulunan Şok Market’in yalnızca varlıkları dahi bu rakam yakın seviyeye ulaşmış durumda.

Şok Market hissesi SOKM’un uluslararası riskli piyasa koşullarından da pek çok hisse gibi olumsuz etkilendiği söylemek mümkün. SOKM için sıralı destek seviyelerinden bahsetmek gerekirse; 57 TL, 52 TL ve 50 TL düzeyleri belirtilebilir. Hissenin sıralı direnç seviyeleri ise 60 TL, 65 TL ve 70 TL olarak verilebilir.

SOKM KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz