SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

TÜİK Verilerine Göre 2023 Son Çeyrekte İşsizlikte Düşüş Sürdü

İşsizlik verilerine dayalı olarak Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2023'ün son çeyreğindeki işgücü istatistiklerini yayınladı.

Yayınlanma:
TÜİK Verilerine Göre 2023 Son Çeyrekte İşsizlikte Düşüş Sürdü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023’ün son işsizlik verilerini açıkladı. 2023’ün son çeyreğinde işgücü istatistiklerindeki düşüş devam etti. TÜİK verilerine göre, 15 ve üzeri yaş grubundaki işsiz sayısı, bir önceki çeyreğe kıyasla 137 bin kişi azalarak 3 milyon 70 bin kişiye geriledi.

tuik-verilerine-gore-2023-son-ceyrekte-issizlikte-dusus-surdu

İLGİLİ HABER VAKBN Hisse Yeni Hedef Fiyat 2024 Tahminleri Bilanço Sonrasında Geliyor
İşsizlik verilerine dayalı olarak Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2023'ün son çeyreğindeki işgücü istatistiklerini yayınladı.

TÜİK 2023 son çeyrek işsizlik verilerini açıkladı

2023’ün dördüncü çeyreğinde işsizlik oranı, 0,4 puanlık bir düşüşle yüzde 8,8 olarak kaydedildi. İşsizlik oranı, erkeklerde yüzde 7,2, kadınlarda ise yüzde 11,8 seviyesinde tahmin edildi.

Önceki verilere göre işsizlik oranı 0,5 puan azalarak yüzde 9,2’ye düşmüş, 15 ve üzeri yaş grubundaki işsiz sayısı ise 161 bin kişi azalarak 3 milyon 218 bin olarak belirlenmişti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz