SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

40 Yıl Sonra 1.5 Milyon İnsan O Hastalığı Yaşayacak!

Güncelleme: 19:38 - 07.12.2023
40 Yıl Sonra 1.5 Milyon İnsan O Hastalığı Yaşayacak!

Araştırma sonuçları neticesinde 2021’de tespit edilen 529 milyon diyabet hastası sayısının bundan yaklaşık 40 sene sonra 1.3 milyondan fazla olması bekleniyor. Bu da 30 yıl gibi bir sürede diyabet hastalığında düşüş yerine artış olacağını gösteriyor. Peki, diyabet nedenleri neler? Diyabet hastalığı için nelere dikkat edilmeli?

DİYABET OLMA SEBEPLERİ

The Lancet ve The Lancet Diabetes & Endocrinology dergilerinde yayınlanan araştırma sonuçlarının ardından her 8 kişiden 1’inin diyabet hastası olacağı öğrenildi. Bu durumda diyabet sebeplerine dikkat etmek büyük önem taşıyor. Peki, diyabete yakalanmamak için nelere dikkat etmek gerekiyor?

diyabet-neye-sebep-olur.jpg

Diyabet olmamak için öncelikle dengeli beslenmeye dikkat etmek büyük önem taşıyor. Şeker, basit karbohidratlar ve tuz tüketimi diyabetin düşmanıdır. Kilolu kişilerin fiziksel aktiviteyi arttırarak kilo vermesi önem taşımaktadır. Ayrıca alkol ve sigara tüketmek tetikleyici etkenlerdendir.

DİYABET NELERE SEBEP OLUR?

Diyabet rahatsızlığı bir nevi şeker hastalığı olarak karşımıza çıkar. İlerleyen aşamalarda katarakt, vücuda kan taşıyan küçük damarlarda hasarlar, böbrek yetmezliği, kalp ve kan damarı problemleri, inme, kalp krizi, tansiyon artışı, baş, bacak ve kollara yetersiz kan akışı, iktidarsızlık, çeşitli enfeksiyon hastalıkları görülebilmektedir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz