SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Rusya’da Yetkililerinin iPhone Kullanması Yasaklandı

Güncelleme: 19:28 - 07.12.2023
Rusya’da Yetkililerinin iPhone Kullanması Yasaklandı

Ülkede hükümet resmi devlet dairelerinde çalışanların Apple cihazlarını kullanmasını yasakladı. Financial Times’ın bildirdiğine göre, Pazartesi gününden itibaren Rusya’nın ticaret bakanlığı, iPhone’ların tüm iş amaçlı kullanımını yasaklayacak. Haberde ayrıca bu kuralın, Apple tarafından üretilen diğer ürünler için de geçerli olduğu belirtildi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatının ardından, şirket Apple Pay hizmetine erişimi durdurmuştu. Ayrıca, Rusya’daki tüm Apple cihazlarının satışı da durdurulmuştu.

Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB), haziran başında Apple cihazlarının “ABD istihbarat teşkilatları” tarafından gerçekleştirilen bir casusluk operasyonunu ortaya çıkardığı iddiası üzerine bu yasağın getirildiği belirtiliyor.

2025 Yılına Kadar Yerel Geliştirilen Yazımların Kullanılmasını Emretti

Ayrıca, geçen yıl Vladimir Putin’in bir kararnameye imza atarak kritik bilgi altyapısında yer alan kurumların 2025 yılına kadar yerel olarak geliştirilen yazılımlara geçmelerini emrettiği biliniyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz