SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

En Sadık Köpek Cinsi Akita İnu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güncelleme: 19:24 - 07.12.2023
En Sadık Köpek Cinsi Akita İnu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Siz de köpek sahibi olmak istiyor ve seçiminizi bu cins köpekten yana kullanıyorsanız sizin için en açıklayıcı bilgileri derledik.

Güçlü görünüme sahip olan bu cins köpeğin dostluğu taktirde şayandır. Duygusal yönü ile sahibine ve kendisine ilgi gösteren kişilere hemen ısınır. Kıskançlığı pek görülmese de oyuncaklarına sahip çıkar.

Akita inu köpekler sahiplerine kısa sürede alışabilen ve her oyun fırsatını değerlendirmek isteyen bıcır bıcır bir köpektir. Yeniliklere karşı biraz kapalı olsa da sahibinin vermiş olduğu güzel eğitime hemen cevap verir ve süreci daha iyi şekilde ilerletir.

Akita İnu Özellikleri

Akita İnu genel özellikleri nedir merak eden ve bu köpeği sahiplenmek isteyen pek çok kişiye en dikkat çekici özelliklerinden bahsetmek mümkündür. Sevimli yüz çeperi, atletik vücudu ve zekası ile tam bir aile köpeğidir. Kabarık ve sık turuncu, beyaz, siyah renge sahip kürkü ile pek çok kişinin dikkatini çeker.

Sürekli olarak devam eden enerjisi ile uzun yürüyüşleri çok sever. Köpekler için yapılmış parklarda diğer köpekler ile saatlerce oyun oynayabilir. Çok sosyal bir köpektir.

img-20230721-wa0027.jpg

Genel vücut hatlarından bahsedilecek olursa ortalama olarak 58 ila 64 santim boya sahiptir. Bu boy oranı gelişim basamakları gözlemlendiğinde 70 santime kadar çıkabilir. Vücut ağırlığı ise ortalama olarak 25 ila 30 kilogramdır. Bununla birlikte ortalama olarak 10 ila 12 yıl sağlıklı şekilde yaşayabilir.

Burada altını çizmek gereken bir husus vardır. Patili dostunuza ne kadar önem verir ve sağlık konusunda ekstra dikkat ederseniz ömrü o kadar uzun olabileceğinden köpeğiniz ile çok güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Akita İnu Yavru Bakımı

Akita İnu Yavru Bakımı oldukça kolay fakat dikkat gerektiren bir iştir. Beslenme uyku, eğitim, gibi bakım rutinlerinin doğru şekilde düzenli bir periyotta ilerletilmesi sağlıklı gelişebilmesi için oldukça önemlidir.

Bununla birlikte yüksek proteinli yaşına uygun mama çeşitlerinin tercih edilmesi ve günde iki porsiyon şekilde verilmesi çok daha uygun olur. Ödül mamaları ve veteriner hekim onaylı yavru köpek vitaminlerinin de kullanılması gerekir.

Köpeğin yatacağı yerin ve oyuncaklarının temiz olması özellikle dışarıdan gelen oyuncaklarının hijyeni hastalıkların taşınması adına uygun şekilde temizlenmesi gerekir.

Duygusal olarak köpeğiniz ilk başlarda size alışma süreci neticesinde çok çekingen davransa da çeşitli oyunlarla kendinize bağlayabilir ve iyi bir iletişim kurabilirsiniz.

Siz köpeğiniz ile ne kadar çok özel zaman geçirirseniz köpeğin eve ve size alışma süreci o kadar hızlı geçecektir.

Evde var olan diğer evcil hayvanlarla etkileşim içerisinde olması ev kurallarının daha iyi kavramasına yardımcı olur. Çok sosyal bir köpek olduğundan kendini hemen ortaya koyar ve çeşitli oyunlara kolay şekilde adapte olur.

img-20230721-wa0028.jpg

Akita inu yavru bakımı konusunda akla pek çok bakım rutini gelse de uyku ve yemek rutinleri gibi aynı önem düzeyine sahip olan kürk tırnak ve diğer kişisel bakımlar oldukça önemlidir. Köpeğinizin konforlu şekilde bir yaşam sürmesine yardımcı olup bakımlarını aksatmadan devam ettirirseniz hayalinizdeki evcil hayvan sahip ilişkisine kavuşabilirsiniz.

Kabarık tüy yapısına sahip olduğundan bu cins köpeklerin haftada en az 3 kez taranması ve iki ayda bir uygun ürünlerle banyosunun yaptırılması gerekir. Suyun cildine bol şekilde temas etmesi banyodan sonra ise güzel şekilde taranıp ölü tüylerin deriden uzaklaştırılması sağlıklı bir kürk yapısı için oldukça önemlidir.

Akita İnu köpeklerde sürekli olarak hareket ettiğini ve keşfedecek yeni şeyler bulmak istediğini fark edebilirsiniz. Bu durum bu cins köpeklerde oldukça normaldir. Sevimli ve hareketli yapısı ile hemen kalabalıkta dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir. Özellikle çocuklara ve bebeklere karşı dost canlısı yaklaşımı dikkatlerden kaçmadığı gibi en iyi aile köpeğidir.

Akita inu yavru sahiplenirken genel özelliklerine bakılıp uygun bir tespit yapıldıktan sonra sahiplenilmesi gerektiğinin altına çizmemiz gerekir. Sahiplenme süreci duygusal bir süreçtir. Bu nedenle yavru akita inu kendi içine kapanık şekilde yaşayabilir. Bu durum bazı zamanlarda uzun bazı zamanlarda kısa sürse de sevgi bağı ile ikili ilişki güçlenmiş olur.

Akita inu köpekler evin içerisinde var olan renkli ve hareketli objeleri sevdiklerinden zaman zaman küçük yaramazlıklar sergileyebilir. Aktif Bir köpek olduğu için küçük yaramazlıklar karşısında sizi uyarmak isteriz. Zeki olduğu için ev kurallarına ve diğer bütün zorlu komutlara karşı kolay şekilde cevap vereceğinden düzgün bir eğitim vermenizi ve sürece aldığınız zamandan itibaren başlamanızı öneririz.

Akita İnu Fiyat

Akita İnu fiyat konusunda genel bir ortalama fiyat söylenecek olursa en düşük fiyatların 15.000 TL’den başladığını ve 38.000 TL’ye kadar yükseldiğini söylemek mümkündür. Scottish fold kaç TL’dir sorusunun cevabının genel olarak fiyatlandırıldığını söylemek isteriz. Fiyat aralıklarının bu kadar fazla açık olmasının nedeni her köpeğin farklı özellikleri sahip olması ve eğitim düzeyinin farklı şekillenmesidir. Aynı şekilde buna bağlı olarak yaş sağlık durumu ve kalıtsal özelliğin olup olmadığı da fiyatlandırmaya dahil tutulur.

Akita inu köpek 2023 yılı ortalama fiyatları konusunda artan aralık hususuna dayalı olan bir diğer faktörde aşılarının tam olup olmadığıdır. Yaş ile birlikte ilerleyen bu faktöre göre yetişkin köpeklerin daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür.

img-20230721-wa0030.jpg

Akita inu köpek tüm guzel huyları ve sevimli duruşu ile sizin için en ideal olanıdır. Duygusal olarak kendinizi hiç yalnız hissetmezsiniz. Sizin ile tıpkı bir insan gibi sosyal bağ kurabilir.

Kendinize ya da sevdiklerinize bu değerli dostu tanıştırmak istiyorsanız Patibul.com sitesine bir göz atın deriz. Fiyat karşılaştırması başta olmak üzere pek çok faydası olan sitede kendinize ya da sevdiklerinize uygun bir patili dost bulabilirsiniz.

Akita İnu Sahiplenme

Akita İnu Sahiplenme olarak size verdiğimiz tavsiyeler neticesinde kendinize yada sevdiklerinize sevimli ve iyi huylu bir köpek alabilirsiniz. Apartman hayatına uygun bir köpek istiyorsanız akita inu tam size ve sevdiklerinize göredir. Cana yakın halleri ile çok güzel vakitler sizleri bekler.

Sağlıklı Bir Akita İnu Yavru Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akita inu yavru seçiminde dikkat edilecek pek çok husus olsa da ilk bilinmesi gereken husus doğru sahiplenme yoludur. Hem uygun fiyatlı hemde uygun özelliklere sahip olan evcil patili dostları bulmak için barınak barınak gezmek bazen zor olabilir.

Patibul sitesi sizi barınak barınak gezmenize izin vermeden size en uygun olan için evcil patili dostları ekranınıza sunar. Size de sadece seçim yapmak kalır. Kendi konumuza yakın ilanlara yöneltebilirsiniz. Fiyat konusunda en makul rakamlara yönelerek kendimize en uygun seçimi yapabilirsiniz.

img-20230721-wa0031.jpg

Akita İnu fiyat hususunda Patibul.com sitesi sizin için uygun bütün ilanları tek bir sayfada karşınıza çıkartır. Kendinize ya da sevdiklerinize en uygun cins köpek tercihi için sizi her zaman sitemize bekleriz. Köpek sahibi olmak için sitemize davetlisiniz.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz