SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

ABD Başkanı Joe Biden ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Görüştü

Güncelleme: 19:37 - 07.12.2023
ABD Başkanı Joe Biden ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Görüştü

ABD Başkanı Joe Biden’ın Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi, iki ülke arasındaki ilişkilerin önemini bir kez daha vurguladı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, görüşmenin temel odak noktasının Ukrayna’nın güvenliği ve iş birliği olduğu belirtildi.

Görüşme sırasında, Biden’ın Ukrayna’ya olan desteğini yinelediği ve Rusya saldırganlığına karşı Ukrayna’nın kendini savunması konusunda desteğin devam edeceği vurgulandı. ABD’nin Ukrayna’ya güvenlik, ekonomik ve insani yardım sağlamaya devam edeceği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Biden ve Zelenskiy’nin Ukrayna’nın Rusya’ya karşı saldırısını ve Rusya’daki gelişmeleri ele aldığı bilgisi paylaşıldı. İki lider arasındaki görüşmenin, Ukrayna’nın güvenliği ve bölgesel istikrarın korunması adına önemli bir adım olduğu belirtildi.

Biden’ın ayrıca Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ifade edildi. Bu görüşmenin, Rusya’daki mevcut gelişmeler ışığında müttefikler ve ortaklarla yakın koordinasyonun sağlanması amacıyla yapıldığı vurgulandı. Liderlerin Ukrayna’ya olan desteğini teyit ettikleri ve iş birliğini sürdüreceklerini belirttikleri kaydedildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz