SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

AK Partili Kırkpınar: Devlet yönetmek ciddi bir iş

Güncelleme: 19:45 - 07.12.2023
AK Partili Kırkpınar: Devlet yönetmek ciddi bir iş

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının bütçe görüşmelerinde konuştu. Kırkpınar, bakanlığın hizmetlerini anlatmanın yanı sıra muhalefeti de de eleştirerek, “Devlet yönetmek ciddi bir iş. Öyle Kandil’den talimat almakla devlet yönetilmez. Yine ABD’de hamburger yemeye giderek de devlet yönetilmez” ifadelerini kullandı.

“Doğalgazın yüzde 75’ini hanelere devlet karşılıyor”

Muhalefetin, doğal gaz ve elektrikteki sübvansiyonlarıyla ilgili birtakım ipe sapa gelmez ifadeler kullandıklarını belirten Kırkpınar, şu anda Türkiye’de doğal gazın yüzde 75’ini hanelere devletin karşıladığını yani 100 TL’lik bir fatura varsa bunun 75 TL’sini devlet ödediğini söyledi. Avrupa’ya bakıldığında, diğer ülkelere bakıldığında böyle bir şey görmenin mümkün olmadığını kaydeden Kırkpınar, “Yine, elektrik enerjisiyle ilgili devletimiz yüzde 50’sini sübvanse ediyor dolayısıyla bunları söylemek, bunları ifade etmek lazım; bunlar sosyal devlet olmanın bir gereği, bunların altını özellikle çizmek istiyorum. Tabii ki, bunlar bizim cebimizden çıkmıyor. Yarın siz de iktidar olsanız sizin de cebinizden çıkmayacak. Eğer böyle bir şey yaparsanız ama bunları yapabileceğinizi hiç düşünmüyorum” diye konuştu.

Kırkpınar, konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dış politikada yapmış olduğu bu girişimler neticesinde Türkiye’nin enerji noktasında, enerji arzı noktasında hiçbir sıkıntı yaşamadığına dikkat çekti. Bunu bölgede uygulamış oldukları dış politikanın bir eseri olarak gördüklerini vurgulayan Kırkpınar, “Şu an enerjiyi dışarıdan alan, enerjiyi dışarıdan ithal eden ülkeler arasında en iyi enerji güvenliğine sahip olan ülkeyiz, enerji arzı güvenliğine sahip olan ülkeyiz. Dolayısıyla, bu arkadaşımız acaba Avrupa’dan mı bahsediyor yoksa Avrupa ülkelerinden mi bahsediyor? Zaten başka arkadaşlarımız da konuşmalarında Türkiye’de enerjiyle alakalı, doğal gazla ilgili herhangi bir problem olmadığını zaten ifade etmişti. Tabii, burada sadece bu bütçemizde değil bütün bütçe konuşmalarında ben aslında muhalefetin eleştiri noktasında bir çaresizlik içerisinde olduğunu da özellikle müşahede ediyorum, görüyorum” dedi.

AK Parti olarak her alanda çok önemli yenilikler ve hizmetler yaptıklarını belirten Kırkpınar, beklentilerin tamamını yerine getirdiklerini söyledi. Asgari ücretten emekliye, EYT’den çiftçiye, sanayiciden KOBİ’lere, öğrencilerden kadınlara, çocuklardan çevreye, hayvan haklarından iç ve dış politikaya, enerjiden gıdaya tüm alanlarda çok büyük gelişmeler ve iyileştirmelerin olduğunu dile getiren Kırkpınar, “Biz halkımızın yararına olan bütün bu gelişmeleri kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdik, inşallah gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Devlet yönetmek ciddi bir iş. Öyle Kandil’den talimat almakla devlet yönetilmez “Ben Başbakan olacağım.” deyip gayri ciddi bir duruşla da devlet yönetilmez, İngiltere’ye gömü bulmaya giderek de devlet yönetilmez, yine Amerika Birleşik Devletleri’ne hamburger yemeye giderek de devlet yönetilmez” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz