SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Ankara Valiliği Orman Yangınlarıyla Mücadele İçin Ormanlara Girişleri Yasakladı

Güncelleme: 19:34 - 07.12.2023
Ankara Valiliği Orman Yangınlarıyla Mücadele İçin Ormanlara Girişleri Yasakladı

Yasak, 30 Eylül tarihine kadar sürecek ve 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca uygulanacak.

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, il sınırları içinde yer alan bazı milli parklar, mesire alanları ve tabiat parkları dışında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı belirtildi. Açıklamada, yangın riskini en aza indirmek ve ormanlık bölgeleri korumak için bu önlemi aldıklarını vurgulandı.

Ankaralıların yasaklı alanlar dışında gün içinde piknik yapabilecekleri 19 adet milli park, mesire alanı ve tabiat parkı da açıklandı. Keçiören C Tipi Mesire Alanı, Kartaltepe Şehit Ormanı, Hacıkadın Şehir Ormanı, Yeşildere B Tipi Mesire Alanı, Kılıçlar C Tipi Mesire Alanı, Karakaya C Tipi Mesire Alanı, Meşelidağ A Tipi Mesire Alanı, Beynam B Tipi Mesire Alanı, Hoşebe A Tipi Mesire Alanı, Soğuksu Milli Parkı, Şahinler Tabiat Parkı, Çamkoru Tabiat Parkı, Aluçdağı Tabiat Parkı, Çubuk Karagöl Tabiat Parkı, Tekkedağı Tabiat Parkı, Eğriova Tabiat Parkı, Sorgun Tabiat Parkı, Kurtboğazı Barajı ve Mavigöl, piknik yapmak için uygun alanlar olarak belirlendi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz