SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bahçeşehir ve Mektebim Koleji Bursluluk Sınavları

Güncelleme: 20:30 - 07.12.2023
Bahçeşehir ve Mektebim Koleji Bursluluk Sınavları

Çocuğu için en iyi koleji arayan her ailenin merak ettiği konu Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı nasıl, ne zaman gibi sorular içermekte. Geçen yıl Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı için yaklaşık 50 binin üzerinde öğrenci katıldı ve bir rekora imza atmış oldu. Türkiye’de gerçekleştirdiği STEM eğitim sisteminin öncüsü ve birçok yenilikle karşımıza çıkan Bahçeşehir Koleji ‘Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır.’ sloganıyla yola çıkmaktadır. Bunu gerçekleştirdiğini yetiştirdiği öğrencilerin başarısıyla anlaşılabilmekte. Türkiye’de bu başarısını görüp yoğun taleple okullarında gerçekleşen bursluluk sınavına başvuru yapmakta.

1994 yılında İstanbul Bahçeşehir’de eğitim vermeye başlayan Bahçeşehir Koleji çağdaş ve yenilikçi eğitim felsefesiyle yola çıkmış ve Türkiye’nin birçok şehrinde okullar açmaya devam etmiş. Şuanda ise Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde hizmet etmekte ve kaliteli eğitimi okullarında sunmaktalar. Bundan yararlanmak isteyen birçok aile çocukları için Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavına başvuru yapmak istemektedir. Bunun için tarihleri iyi takip etmeli ve daha ayrıntılı bilgi için size en yakın Bahçeşehir Kolejine başvurmalısınız.

Belirlenen tarihler içerisinde bursluluk sınavına giren öğrencilerin sınav başarı oranı ve kontenjana göre eğitim bursu almaya hak kazanmaktadırlar. Yüzde 10 ile yüzde 100 arasında burs veren Bahçeşehir Koleji fırsatlarını değerlendirin. Bunun için Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı veya alternatif olarak Mektebim Koleji Bursluluk Sınavı başvurusu talep edip sınav katılım ücretini ödeyebilirsiniz.

Akademik başarısıyla öne planda olan Bahçeşehir ve Mektebim Kolejleri okula kabul sınavı ve bursluluk sınavında yine akademik başarıya göre burs imkânı sağlamakta.

Dünya üzerinde iyi dereceli başarı elde edecek öğrenciler mezun etmeyi hedefleyen Bahçeşehir Kolejinde, çift dilli eğitim, kişiye özgü öğretim modeli, STEM+A, kodlama ve robotik gibi yenilikçi ve modern eğitim anlayışına uygun öğretim sistemlerini öğrencilere sunduğunu unutmamakta fayda var. Çocuğunuzun başarısını test etmek için ve kaliteli eğitim anlayışıyla birlikte yetişmesi için bursluluk sınavlarını kaçırmamalıdır.

Ülke çapında Bahçeşehir Kolejleri aynı tarihte gerçekleştirilen sınavlarda öğrencinin akademik açıdan seviyesi ölçülür. Genel merkez tarafından hazırlanan ve aynı anda uygulanan bu bursluluk sınavı genellikle tek oturumdan oluşmaktadır.

Bursluluk sınavı sonrası başarı sağlayan öğrencileri bünyesine alarak iyi bir eğitim ile geleceğe hazırlamakta olan Bahçeşehir koleji, Türkiye’de eğitim konusunda öncü ve örnek alınan bir kurum olmayı hedeflemekte ve Türkiye’nin birçok bölgesine açtığı kampüsleri ve eğitim ulaştırdığı öğrenci sayısı ile hedefine emin adımlar ile ilerlemektedir.

Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavına Dogruokul.com üzerindeki formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz