SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Balçovalı Çocuklar Başöğretmen’e Gittiler

Güncelleme: 20:35 - 07.12.2023
Balçovalı Çocuklar Başöğretmen’e Gittiler

Anıtkabir Çiçek Tarlası gibi 

Balçova Belediyesi’nin öğrencilerin ulusal tarihimizi yerinde öğrenmeleri ve başarıyı ödüllendirmek amacıyla başlattığı “Haydi Cumhuriyet Çocukları; başarı sizden, ödül bizden” kampanyası her geçen yıl büyüyerek devam ediyor. İlçedeki her çocuğun Anıtkabir’i Çanakkale’yi görmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında bugüne kadar binlerce çocuk Anıtkabir ve Çanakkale’yi ziyaret etti.

balcova-anitkabir02.jpg

Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne denk gelen Anıtkabir Ziyareti için önceki gün 52 otobüsten oluşan kafile Balçova’dan Anıtkabir’e gitti. Çoğunluğu çocuk, Şehit ve Gazi Aileleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve vatandaşların oluşturduğu 2500 kişilik Balçova Heyeti, Aslanlı Yoldan geçerek resmi törenin yapılacağı mozolenin önüne geldi. Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın resmi tören ile Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün Mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşu yapıldı.

balcova-anitkabir08.jpg

Çalkaya “İlkelerini sonsuza kadar yücelteceğiz”

Anıtkabir Şeref Defterini imzalayan Başkan Çalkaya, deftere  “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk; Kurtuluş Savaşı’nda sergilediğiniz mücadele ruhunu ve ardından gerçekleştirdiğiniz Devrimleri, gelecek nesillere aktarmak için Balçova’nın Aydınlık Yüzlü Çocuklarıyla tekrar huzurundayız. Başöğretmen olarak bizlere öğrettiğiniz Eğitim Devrimlerini ve Cumhuriyet Değerlerini bizler de çocuklarımıza anlatıyoruz. Sevgili Ata’m; Dünyada benzeri olmayan bir inançla kurmuş olduğun Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz neferleri olarak; İlke ve Devrimlerini sonsuza kadar yücelteceğimize söz veriyoruz” diyerek duygularını yazdı.

Geziye katılanlar törenin ardından Anıtkabir’in içinde bulunan ve Atatürk’ün kullandığı eşyaların sergilendiği müzeyi gezdi. Özellikle Kurtuluş Savaşı’nın 3 boyutlu animasyonlar ile anlatıldığı bölümü dikkatle inceleyen öğrenciler görevlilerden bilgi alarak bol bol fotoğraf çektirdi. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz