SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Başkan Gümrükçü: “Karanlığın duvarlarını yıkacağız”

Güncelleme: 19:44 - 07.12.2023
Başkan Gümrükçü: “Karanlığın duvarlarını yıkacağız”

Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu, vefatının 30. yılında Çiğli’de, heykeli önünde anıldı. Anma törenine Törene katılanlar saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Uğur Mumcu heykeline karanfil bıraktı.

Anma töreninde konuşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Türkiye’nin bu karanlık dönemden kurtularak aydınlığa çıkacağına dikkat çekti. “Bugün bizim için acı bir gün” diyen Başkan Gümrükçü, yazılarını ve kitaplarını okuyarak büyüdükleri Atatürkçü aydın Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının yıldönümü olduğunu hatırlattı. Başkan Gümrükçü, ifadelerini şu şekilde devam etti:

“Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ Marşını köşesine taşıdığı bir yazısında ‘soldan sağa sağdan sola’ sözleri sebebiyle solu övmek ile suçlanır ve yargılanır. Ancak doğru bildiği gerçekleri yazmaktan vazgeçmez. Bu ülkenin aydınlanma mücadelesine katkı koymuş, Amerikan emperyalizmini, terörü ve silah kaçakçılığını teker teker yazdı ama toplum olarak onu koruyamadık. Cumhuriyetimizin 100. Yılına girdik. 100 yıl önce ülkemize bağımsızlığını kazandırarak Cumhuriyeti getiren bir Kemal vardı, 100 yıl sonra bir başka Kemal 2016 yılında başladığı adalet yürüyüşü, yaptığı çalışmalar ve kurduğu 6’lı masa ile Cumhuriyeti adaletle taçlandırmak için mücadele ediyor. Bizler de genel başkanımıza sahip çıkacağız ve karanlık duvarlarını yıkarak ülkemizi hep birlikte aydınlatacağız.”

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz