SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Başkan Hasan Karabağ, “Adaylarda partililik vicdanı olmadı!”

Güncelleme: 20:38 - 07.12.2023
Başkan Hasan Karabağ, “Adaylarda partililik vicdanı olmadı!”

İlçe örgütleri ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Karabağ, “Atatürk’ün dünya görüşünü, yurtseverliğini, vatanseverliğini ön plana çıkarmalıyız. Ayağa kalkma zamanı. Korkak adam belediye başkanı olmasın. Parti içinden, partililik vicdanı olan, cesur, cumhuriyetçi, Atatürkçü insanlar olmalı” diye konuştu.

İlk olarak CHP Kınık İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Karabağ’a eşi Bahriye Karabağ, CHP Bayraklı ilçe Başkanı Cemalettin Alper, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları da eşlik etti. Başkan Karabağ ve beraberindeki heyet daha sonra sırasıyla Bergama, Dikili, Aliağa ve Foça ilçe başkanlıklarına giderek, hem partililerle hem de vatandaşlarla bir araya geldi. Bugüne kadar gerçekleştirilen 10 ilçe turu kapsamında gittiği her yerdeki samimi, içten ve sıcak karşılamalardan memnuniyet duyan Karabağ, herkese desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Karabağ ziyaretleri çerçevesinde bir süre önce ilçe başkanlığı görevlerinden istifa ederek, belediye başkan aday adayı olan CHP Dikili ilçe eski Başkanı İsmail Hakkı Şener ve CHP Aliağa ilçe eski Başkanı Özcan Durmaz’a da başarılar diledi.

“KORKAK ADAM BELEDİYE BAŞKANI OLMASIN”

İlçe ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda partililere seslenen Başkan Hasan Karabağ,  “Adaylar iyi belirlenmeli ve örgüt içinden çıkmalı. Örgüt emekçisi olmalı. Meclis üyeleri de buradan çıkmalı. Parti kokusu almamış, parti terbiyesi almamış insanlar sağda solda çıkarak partiyi acımasızca eleştiriyorlar ve partiyi dışlıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün zorluklara rağmen bu süreci atlatacağını umuyorum. Yerel seçimden sonra bir kongre süreci yaşanabilir o ayrı bir şey ama önce yerel seçimleri atlatmamız lazım. Bir kere belediye başkanlarımızın bu süreç içerisinde en çok sarılacağı konu Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okunun savunulması olmalı. Bunu maalesef unutuyoruz, aksatıyoruz. Yereldeki belediye başkanlarımızın Atatürk sevgisi olan, Cumhuriyet sevgisi olan, Bayrak sevgisi olan, vatan sevgisi olan insanlar olduğunu açıkça göstermesi lazım. Öyle gizleyerek, korkarak değil. Korkak adam belediye başkanı olmasın. Cesur, Atatürkçü insanlar olmalı. Atatürk’ün dünya görüşünü, vatanseverliğini, yurtseverliğini, ön plana çıkarmalı ve ayağa kalkmalıyız. Bu dönem buna çok ihtiyacımız var” dedi.

“GEREKİRSE ÖLECEĞİZ…”

İlçe örgütlerine seslenen Karabağ, “Biz kendimize güvenmeliyiz. Kendi partimize sahip çıkalım. Ahmet’in partisi, Mehmet’in partisi barajı aşsa ne olur aşmasa ne olur. Bu hükümet sisteminde bu Cumhurbaşkanlığı sisteminde parlamentonun hiçbir hükmü kalmadı. Kanun diye bir şey çıkarsan ne olur çıkarmasan ne olur. Kararname ile işi götürüyorlar. Biz kendi oyumuza sahip çıkarak belediye başkanlarını seçelim. Şehit kanlarıyla kurulmuş ve bize emanet edilmiş cumhuriyeti gerekirse, öleceğiz ama koruyacağız. Biz halka söz verip, çıktık yollara. Yılgınlığa hiç gerek yok. İçimizdeki sahte CHP’lileri ayırmalıyız. Bizimle yol yürüyecek kitle örgütleri, esnaf odaları, çiftçi birlikleri, sanayi ve ticaret odaları, dernekler, sendikalar kısacası sivil toplum örgütleriyle topyekün birlikte hareket ederek, partimizi büyüterek demokrasi mücadelemizi sürdürmeliyiz. Şehit kanlarıyla kurulan cumhuriyetimizin sahte seçimlerle yıkılmaya çalışılmasına izin vermeyeceğiz” diye kaydetti.

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz