SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Başkan İduğ, Roman temsilcileri ağırladı

Güncelleme: 19:44 - 07.12.2023
Başkan İduğ, Roman temsilcileri ağırladı

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Romanlara yönelik çalışmalarını anlatarak şu ifadeleri kullandı:

“Roman Meclis üyemiz Göksel Ceviz ile adaylık sürecinden bugüne kadar çok önemli çalışmalar yaptık. Bornova’nın tarihinde, kültüründe, çarşısında önemli bir yeri olan roman kardeşlerimizin yönetimde de söz sahibi olmalarını sağladık. Roman vatandaşlarımız isteklerini, ihtiyaçlarını birinci elden bize ulaştırma imkanına sahip oldu. Bu sayede spordan sanata, Roman Şenliği’ne kadar pek çok projeyi birlikte yaptık.” 

Geçtiğimiz Pazar günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla düzenlenen Roman Buluşması’nda da yaptıkları çalışmaları anlatan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Roman vatandaşlarımızın en önemli ihtiyaçları eğitim ve istihdam. Eğitimde Dijital Sınıf başta olmak üzere Belediyemizin tüm imkanlarını kullanıyorlar. İstihdam konusunda Roman çocuklarımıza da meslek eğitim sağlayacak bir çalışma içindeyiz. Çünkü nitelikli bir istihdam için meslek sahibi olmak gerekiyor. Biz TERBAY’da 20 kişilik bir sınıf açtık. Lise 1’den son sınıfa kadar çocuklar fabrikada 4 gün çalışıyorlar. Asgari ücret alıyorlar. Sigortaları ödeniyor. Meslek sahibi oluyorlar. Diplomalarını alıyorlar. Sonra da sanayinin her alanında iş bulup çalışmaları için onlara destek oluyoruz” dedi.

Özcan Purçu, “Yedi kişiyi zor bulduk”

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu da Türkiye’de ilk roman derneğini İzmir’de zorluklar içinde kurduklarını hatırlatarak, “Dernek kurarken imza atacak 7 kişiyi zor bulduk. Yeri geldi 10 kişi bir simidi paylaştık ama inançlarımızdan, hedefimizden amacımızdan hiç sapmadık. Çünkü bu günleri hayal ediyorduk. Milletvekillerimiz çıkacak, meclis üyelerimiz çıkacak, muhtarlarımız çıkacaktı. Hepsi oldu. 7 kişiyi bulamadığımız günlerden Türkiye’nin her yerinden derneklerin olduğu günlere geldik” diye konuştu. Purçu, Roman derneklerinin çalışmalarını inançla sürdürmelerinin önemine dikkat çekti.  

CHP, Romanlar konusunda çalışma yapan tek parti

CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın Romanların emeklerinin karşılıklarını alamadığını, istihdam sorunları yaşadıklarını belirterek, “CHP Türkiye’de Roman arkadaşlarımızın sorunlarına eğilen bu konuda çalışma yapan tek parti. Türkiye’nin bir çok yerinde sizlerden arkadaşlarımızın parlamentoda temsil edilmesi gerekiyor. CHP bir ilki başlattı. Özcan Purçu, birinci bölgeden milletvekilimiz. İnşallah ikinci bölgeden de bir milletvekilimizin sizlerden olması için Özcan Purçu vekilimizle birlikte çaba göstereceğiz. Zaten olması gereken bu. Bu sizin hakkınız” diye konuştu.”

“Yükümüz çok ağır ama bu yükü beraber taşıyoruz” 

Bornova Belediye Meclis Üyesi Göksel Ceviz ise roman olmanın zorluklarına değinerek, “Yükümüz çok ağır. Ama bu yükü beraber taşıyoruz. Buraya 41 ilden gelen tüm arkadaşlarıma, dernek başkanlarıma, federasyon temsilcilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bize sağladığı imkanlar nedeniyle Bornova Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz