SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Başkan Karabağ, derneklerin etkinliklerine katıldı

Güncelleme: 20:39 - 07.12.2023
Başkan Karabağ, derneklerin etkinliklerine katıldı

Başkan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ  ile birlikte Divriği Kültür ve Dayanışma Derneği, Kars Kalesi Kasımoğulları Derneği, Diyarbakır Erenler Derneği ile Beyşehir Şamlar Köyü Kalkındırma  Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin aşure etkinliklerine katıldı. Ege Bölgesi Aşık Veysel Dernek binasının da açılışını yapan Başkan Karabağ, etkinliklerde vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

Karabağ, Divriği Kültür ve Dayanışma Derneği etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Muharrem ayı denilince tabiki Kerbelâ anmadan, hissedilmeden geçilmez. Kerbelâ ile başlayan haksızlıklar dünyası Anadolu topraklarında devam etmiştir. Sivas da olmuştur, Maraş da olmuştur, Çorum da olmuştur, maalesef gezi olaylarında da olmuştur. ‘Alevilik denilince aklınıza kimler gelir, ne gelir?’ diye sorguladığımızda benim aklıma gelenleri söyleyeyim. Elbette Hz. Hüseyin gelir, Hz. Ali gelir Hacı Bektaşi Veli gelir, Pir Sultan Abdal gelir, Deniz Gezmiş gelir, Yusuf gelir, Hüseyin gelir, Gezi’deki çocuklar gelir, Mustafa Kemal Atatürk gelir. Aleviliğin söyleminde aklımıza gelen isimler bunlardır. Haksızlığa ve despotluğa karşı mücadele etmiş insanlardır. Aleviliğin tarifi budur kadın erkek eşittir. Sizinle gurur duyuyorum hepinize saygılar sunuyorum. Aşureniz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz