SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bornova Belediyesi’nden öğrencilere bir destek daha

Güncelleme: 20:38 - 07.12.2023
Bornova Belediyesi’nden öğrencilere bir destek daha

Sınırları içinde Ege Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesine ev sahipliği yapan Bornova, her geçen yıl artan öğrenci sayısı bir eğitim kenti oluyor. Üniversiteli gençler için bir çok proje hayata geçiren Bornova Belediyesi de özellikle okumak için dışarıdan gelen öğrencilere destek sağlıyor. 

Dost Kart ile Gençlik Merkezi’nin sağladığı öğle yemeği, çamaşırhane, kütüphane ve internet gibi  bir çok olanaktan ücretsiz yararlanan öğrenciler, Belediye’nin işletmesinde olan sosyal tesislerde de yarı zamanlı olarak çalışabiliyor. Bornova Belediyesi şimdi de gençler için öğrenci yurdu projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

Bornova Belediyesi’nin üniversiteli gençlerin en büyük sorunlarından biri olan ‘kalacak yer’ problemini azaltmak amacıyla hayata geçirmeye hazırlandığı öğrenci yurdu projesi Kızılay Mahallesi’nde gerçekleşecek. Kız öğrenciler için yapılacak olan yurt 74 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan yurdun içinde spor salonu, kütüphane, çok amaçlı salon, çamaşırhane ve yemekhane bulunacak. Öğrencilere sıcak bir yuva ortamı sağlayacak olan yurtta tek kişilik, 3 kişilik ve 4 kişilik odaların yanında engelli öğrenciler içinde özel odalar bulunacak. Ayrıca her odanın kendine ait oturma alanları da yer alacak. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz