SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bornova’da çiftçiye bilgi desteği

Güncelleme: 20:36 - 07.12.2023
Bornova’da çiftçiye bilgi desteği

Bornova Belediyesi ile Bornova Kaymakamlığı’nın tarımsal üretim yapan vatandaşların daha bilimsel yöntemlerle üretim yapmalarını desteklemek amacıyla yaptığı işbirliği kapsamında, ‘Tıbbi Aromatik Bitkileri Yetiştirme ve İşleme Teknikleri” konulu panel düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu panelde Ege Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürlüğü’nden uzmanların verdiği bilgiler ilgiyle dinlendi.

 Bornova Belediyesi, Bornova Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü’nın işbirliğiyle Bornova Kültür Merkezi’nde düzenlenen  ‘Tıbbi Aromatik Bitkileri Yetiştirme ve İşleme Teknikleri” konulu panel büyük ilgi gördü. Ege Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürlüğü’nden uzmanların verdiği bilgileri salonu tamamen dolduran Bornovalılar ilgiyle dinledi.

Protokol kapsamında sırasıyla “Pestisit Kullanımı ve Canlılar Üzerindeki Etkileri”, “Organik ve İyi Tarım Uygulamaları”, “Süt Sağımı ve Hijyen Eğitimi”, “Tarımda Sulama Teknikleri”, “Hayvancılık ve Besleme Teknikleri”, “Solucan Gübresi Üretimi ve Kullanılması”, “Toprak Analizi ve Bitki Besleme Teknikleri” başlıklı eğitimler de bulunuyor. İlçe Tarım Müdürlüğü belirlenen konu başlıklarında eğitim verecek eğitmenleri görevlendirme sorumluluğunu alırken, Bornova Belediyesi de eğtimlerin verileceği salon ve araç gereçleri sağlama sorumluluğunu üstleniyor.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bilgi birikiminin artmasıyla tarımsal üretimin kalitesinin ve veriminin de artacağına inandıklarını söyleyerek, “Bu eğitimler, yerelde kalkınma hedefimiz için attığımız önemli adımlardan biri. Üretim olmadan refah ve kalkınmanın gelmesi mümkün değil. Biz de üretimin artması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz