SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bornova’da çocuklar hakları için yürüyüş düzenlendi

Güncelleme: 20:35 - 07.12.2023
Bornova’da çocuklar hakları için yürüyüş düzenlendi

Bu özel günde yanlarında olduğu çocuklara seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Biz sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayıp, geleceğe umutla baktığı Bornova yaratmak için çalışıyoruz” dedi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Bornova’da Bornova Belediyesi ve Bahçehir Koleji’nin düzenlediği etkinlikler ile kutlandı. Büyük Park’ta toplanan çocuklar, ellerinde pankartlar ve dövizlerle yürüdü, haklarını haykırdı. “Haklarımızı yazıyoruz” sloganı ile düzenlenen etkinlikler, yürüyüşün ardından Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti. 

mus_cocuk-haklari-gunu-(5).jpg

Kendi sözleşmelerini oluşturdular

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın Eşi ile birlikte izlediği programın sunumunu kızları Seda yaptı. Düzenlenen panelde Sude, Sena ve Ada isimli öğrenciler ‘Haklarımız Nelerdir’, ‘Sözleşme Maddeleri’ ve ‘Katılım Nedir’ başlıkları ile sunumlar yaptı. Etkinliğe katılan çocuklar Başkan Atila’dan istediklerini kağıtlara yazarken, tek tek söz alıp, Bornova Belediyesi’nin çeşitli yerlerindeki binalarına asılmak üzere kendi sözleşmelerini oluşturdu. 

Kardeşlik şarkılarını birlikte söylediler

Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile BELGEM’de eğitim desteği alan çocukların düzenlenen ortak atölyede yaptıkları afişler de aynı alanda sergilendi. Etkinliğin en coşkulu anları ise Bornova Cumhuriyet Evi’nde müzik eğitimi alan çocukların gösterisinde yaşandı. Onların şarkılarına salonu dolduran yüzlerce çocuk ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik etti.

mus_cocuk-haklari-gunu-(12).jpg

Başkan Atila: Sizler için çalışıyoruz

Etkinlikte çocuklara seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Sizler geleceğimizsiniz. Biz sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayıp, geleceği umutla baktığı Bornova yaratmayı amaçlıyoruz. Sorgulayan, araştıran nesiller yetişmesini arzuluyoruz. İşte bu nedenle BELGEM, Mevlama Toplum ve Bilim Merkezi, Genç Kaşifler Bilim Evi, Dost Bilim Evi ve Çocuk Kulübümüz ile sizler için projeler üretiyoruz” diye konuştu. Başkan Atila, yapımı devam eden Çocuk Dünyası, Hayal Bornova ve Çocuk Köyü projelerini de anlattı.

Bahçeşehir Koleji Bornova Kampüsü Müdürü Zeynep Hülagü ise tüm çocukların Dünya Çocuk Haklarını Günü’nün kutlayarak, yapılan işbirliği için Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz