SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bornova’da kültür merkezi 16 Kasım’da açılıyor

Güncelleme: 20:36 - 07.12.2023
Bornova’da kültür merkezi 16 Kasım’da açılıyor

Bornova Belediyesi Doğanlar’da Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor. 1994-1999 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı yapan Prof. Dr. Aysel Bayraktar’ın isminin verildiği Doğanlar Kültür Merkezi, 16 Kasım 2018 Cuma günü açılıyor.

Dost Market yeni yerinde

Dost Market’in yaklaşık 1.450 ailenin yararlandığı Doğanlar Şubesi, bölgede yaşayan vatandaşlar için sosyal bir destek merkezi işlevi de görecek olan Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nin zemin katında hizmet verecek. Merkez’in en üst katındaki 250 kişilik çok amaçlı salon düğün, nişan ve özel toplantılar için kullanılabilecek. 

Kadınların uğrak yeri olacak

Zemin kattaki Kadın Danışma Merkezi’ndekadın sağlığı, kişisel gelişim, anne-çocuk ve evlilik öncesi gibi eğitimleri düzenlenecek. Bölgede yaşayan kadınlara, başta şiddet olmak üzere pek çok konuda psikologlar tarafından danışmanlık hizmetleri verilecek. Merkez’de ayrıca mum yapımı, dekoratif ev aksesuarları yapımı, ahşap boyama, sabun yapımı ve resim terapi kurslarda açılacak.

Çocuklara yönelik kurs ve atölyeler

BELGEM, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ndeki faaliyetlerine, bu yıl ilkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile ortaokul 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek İngilizce kurslarıyla başlayacak. Dost Bilim Evi ise farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik olarak bilim atölyeleri açacak. 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, başta Bornova Stadı olmak üzere yaptıkları yatırımlar ile Doğanlar Mahallesi’nin çehresinin değiştiğini belirterek, “Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezimiz, kültürel etkinliklerin yanısıra bir sosyal destek merkezi olarak da işlev görecek. Açılışımıza herkesi bekliyoruz ” diye konuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz