SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bornova’nın yeni kültür merkezi sosyal yönüyle de hizmet verecek

Güncelleme: 20:39 - 07.12.2023
Bornova’nın yeni kültür merkezi sosyal yönüyle de hizmet verecek

Bornova Belediyesi Doğanlar’da Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ni hizmete açmaya hazırlanıyor. 1994-1999 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı yapan Prof. Dr. Aysel Bayraktar’ın isminin verildiği Kütür Merkezi, aynı zamanda Doğanlar ve yakınındaki mahallelerde oturan vatandaşlar için sosyal bir destek merkezi işlevi de üstlenecek.

Dost Market’in Doğanlar Şubesi, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nin zemin katında hizmet verecek. 1450 kişinin yararlandığı Dost Market raflarında gıda ve temel tüketim maddelerinin yanısıra giysi ve kırtasiye ürünleri de yer alacak. Doğanlar Şubesi’nden Doğanlar Mahallesi’nin yanısıra Mevlana, Naldöken, Ümit, Kemalpaşa, Yunus Emre ve Gürpınar mahallelerinde oturan ihtiyaç sahibi vatandaşlar da yararlanıyor. Dost Market’in dört şubesinden toplam 5 bin kişi ihtiyaçlarını karşılıyor.

BELGEM, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ndeki faaliyetlerine bu yıl ingilizce kurslarıyla başlayacak. İlkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile ortaokul 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek ingilizce kurslarıyla ilgili bilgi almak isteyenler Bornova Belediyesi’nin 0 232 999 29 29 numaralı santral hattından dahili 4400 ve 4402’yi bağlatarak detaylı bilgi alabilecek.

Dost Bilim Evi, farklı yaş gruplarındaki çocuklara yönelik olarak bilim atölyeleri açacak. Merkez’in en üst katındaki 250 kişilik çok amaçlı salon düğün, nişan ve özel toplantılara ev sahipliği yapabilecek.

Kadın Danışma Merkezi’nde, bölgede yaşayan kadınlara yönelik kültürel ve sosyal destekler sağlanacak. Başta kadına yönelik şiddet olmak üzere pek çok konuda psikologlar tarafından danışmanlık hizmetleri verilecek. Ayrıca kadın sağlığı, kişisel gelişim, anne çocuk eğitimleri ve evlilik öncesi eğitimleri düzenlenecek. Mum yapımı, dekoratif ev aksesuarları yapımı, ahşap boyama, sabun yapımı ve resim terapi eğitimleri de verilecek.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nin kültürel etkinliklerin yanısıra çok yönlü bir sosyal destek merkezi olarak da işlev göreceğini belirterek, “Bu bölgedeki vatandaşlarımız hem düğün nişan gibi etkinliklerini burada yapabilecek hem de çocuklarını açacağımız kurslara gönderebilecek. Kadınlarımız için de pek çok sosyal destek yine Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi aracılığıyla sunulacak” dedi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz