SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bornova’ya bir kütüphane daha

Güncelleme: 20:32 - 07.12.2023
Bornova’ya bir kütüphane daha

Bornova Belediyesi eğitim alanında yaptığı çalışmalar kapsamında ilçeye yeni bir kütüphane daha kazandırdı. Çalışmalarını CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan öncülüğünde sürdüren gönüllü Cumhuriyet Kadınları ve Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği’nin desteği ile hazırlanan Cumhuriyet Kütüphanesi, Karaçam’da açıldı. Yoğun ilgi gören törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise “2014-2019 yılları arası hizmet dönemi kadınların, çocukların ve engellilerin dönemini olacaktır” sözünü hatırlatarak, “Daha aydınlık yarınlar için Büyük Önderimiz Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğiz. Herşey geleceğimiz olan çocuklarımız için” diye konuştu.

Çalışmalarını CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan öncülüğünde sürdüren gönüllü Cumhuriyet Kadınları ve Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği’nin desteği ile hazırlanan Cumhuriyet Kütüphanesi, eski köy yerleşimi olan Karaçam’da açıldı.

2014 yerel seçimleri ile birlikte mahalle statasü alan Çamiçi’ndeki kütüphanenin açılışı, yoğun katılımla gerçekleşti. Zeybek gösterileri ile renklenen törende, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği’nin yöneticileri ve Karaçam Muhtarı Yaşar Göktaş çocuklarla birlikte kesti.

_tlg3189.jpg

Bakan: Ekmeğimize kitabı katık etmeliyiz

İyi siyasetçilerin gelecek seçimleri, iyi devlet devlet adamlarının ise gelecek nesilleri düşündüğünü söyleyen CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Biz buraya seçim çalışması yapmaya, oy istemeye gelmedik. Biz bu köydeki çocuklarımıza katkıda bulunmaya geldik.” dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün, “Bu ülkede Cumhurbaşkanından sade vatandaşına, generalinden erine ekmeğimize kitabı katık ettiğimizde çağdaş uygarlık seviyesine ulaşacağız” sözünü hatırlatan Bakan, işte bu amaçla Cumhuriyet Kütüphaneleri projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

_tlg3207.jpg

Atila: Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız için

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise Murat Bakan meclisin en çalışkan milletvekillerinden biri olarak İzmir’i en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek, “Sayın Bakan daha önce ekip arkadaşları ile birlikte Kayadibi , Çamiçi ve Altındağ Atatürk Kültür Merkezimizi de birer kütüphane kazandırmıştı. Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği ile de daha önce engelli çocuklarımıza yönelik oyuncak projelerini hayata geçirmiş, Süleyman Seba Heykelini birlikte açmıştık. Bu anlamda bizlerle birlikte olan herkese çok teşekkür ediyorum. Herşey geleceğimiz olan çocuklarımız için” dedi. Konuşmasının sonunda; “2014-2019 yılları arası hizmet dönemi kadınların, çocukların ve engellilerin dönemini olacaktır” sözünü hatırlatan Başkan Atila, daha aydınlık yarınlar için Büyük Önderimiz Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceklerini söyledi.

Karaçam Muhtarı Yaşar Göktaş, “Bugün köyümüz için çok özel bir gün” derken, mutluluğunu kelimelerle ifada edemediğini söyledi. Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği Asbaşkanı İsmail Ayduk, başta Cumhuriyet Kadınları olmak üzere kütüphanenin kurulmasına katkı koyan herkese teşekkür ederken, konuşmasının ardından Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya imzalı forma hediye etti. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz