SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Bu Hafta Borsada Talep Toplayacak Halka Arz Var mı 2024 Haziran?

Borsa İstanbul’da yeni bir hafta ve yeni bir ay başladı. Peki bu hafta borsada talep toplayacak halka arz var mı 2024 Haziran itibariyle?

Yayınlanma:
Bu Hafta Borsada Talep Toplayacak Halka Arz Var mı 2024 Haziran?

Sermaye Piyasası Kurulu, son haftalık bültenini 31 Mayıs Cuma akşamı yayımladı. Her hafta yayımladığı bülten ile piyasalara dair aldığı kararları kamuoyuna deklare eden SPK’nın son bülteninde herhangi bir şirketin halka arzına onay çıkmadı. Payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin herhangi birinin bedelli ve bedelsiz sermaye artırımı onayı da bu bültende gelmedi. Halka arz onayı çıkmaması nedeniyle, bu hafta borsada talep toplayacak halka arz (Haziran ilk haftası için) bulunmuyor. Son dönemde halka arz edilen şirketler ile hisselerine ve gelecek haftalar için halka arz onayı bekleyen şirketler ile hisselerine Arz Takvimi takipçileriyle birlikte göz atalım…

Bu Hafta Borsada Talep Toplayacak Halka Arz Yok! Son Halka Arz Hisseleri Hangileri?

Mayıs ayı içerisinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan, talep toplayan ya da SPK’dan halka arz onayı alan şirketler ile hisseleri şu şekilde:

İLGİLİ HABER Onay Bekleyen Halka Arz Şirketleri 2024 – 2025 Arz Takvimi Hisseleri
Borsa İstanbul’da yeni bir hafta ve yeni bir ay başladı. Peki bu hafta borsada talep toplayacak halka arz var mı 2024 Haziran itibariyle?
 • Rönesans Gayrimenkul Yatırım hissesi RGYAS
 • Lila Kağıt hissesi LILAK
 • Koton Mağazacılık hissesi KOTON
 • Altınay Savunma Teknolojileri hissesi ALTNY
 • Koç Metalurji hissesi KOCMT
 • Hareket Proje Yük Taşımacılığı hissesi HRKET
 • Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT
 • Özyaşar Tel ve Galvaniz hissesi OZYSR
 • Horoz Lojistik Kargo hissesi HOROZ
 • Altınkılıç Gıda ve Süt hissesi ALKLC
 • Yiğit Akü hissesi YIGIT

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Son Halka Arzlardan Tavan Serisi Yapan da Var, Halka Arz Fiyatının Altında Kalan da!

Borsa İstanbul’da 2021 yılından bu yana devam etmekte olan “halka arz furyası” son dönemde farklı bir hal almış durumda. Geçtiğimiz yıllarda görülen, “ne alırsan gider” dönemi, yerini “seçici davranma” zorunluluğuna bırakmış halde. Özellikle, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faizleri yıllık bazda yüzde 50 seviyesine çıkarmasının ardından, BIST de pek çok “yan tahta” iyi performans sergileyememeye başladı.

İLGİLİ HABER Gelecek Hafta Halka Arz Var mı 2024?
Borsa İstanbul’da yeni bir hafta ve yeni bir ay başladı. Peki bu hafta borsada talep toplayacak halka arz var mı 2024 Haziran itibariyle?

Geçtiğimiz ay halka arzı gerçekleştirilen ya da borsada işlem görmeye başlayan paylardan, Koton Mağazacılık hissesi KOTON, Lila Kağıt hissesi LILAK ve Rönesans Gayrimenkul hissesi RGYAS hali hazırda arz fiyatının altında işlem görüyor. Bu hisselere ek olarak, son dönemde halka arzı gerçekleştirilen:

 • Avrupakent Gayrimenkul Yatırım hissesi AVPGY
 • OBA Makarnacılık hissesi OBAMS
 • Çates Elektrik Üretim A.Ş hissesi CATES
 • Ebebek Mağazacılık A.Ş. hissesi EBEBK
Bu Hafta Borsada Talep Toplayacak Halka Arz Var mı 2024 Haziran?

Bu Hafta Borsada Talep Toplayacak Halka Arz Var mı 2024 Haziran?

Gibi pek çek pay da arz fiyatının altında işlem görmeyi sürdürüyor. Yakın geçmişte halka arzları yapılan ENTRA, LMKDC, MOGAN, BORSK ve KOCMT vb. gibi hisseler de arz fiyatlarına yakın seviyede bulunuyorlar.

Yukarıdaki hisselerin yanı sıra, halka arzın akabinde BIST de payları iyi performans gösteren pek çok şirket de bulunuyor. Bu durum, yeni halka arzlarda daha seçici olunması gerekliliğini ortaya koyuyor. Özellikle geçtiğimiz ay halka arzı gerçekleştirilen Altınay Savunma Teknolojileri hissesi ALTNY ve Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT borsada yaptıkları tavan serisi ile yatırımcılarına önemli oranda kazanç sağlamış durumdalar.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz