SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Bossa 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. tarafından yeni finansal veriler açıklandı. Peki, Bossa 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl geldi?

Yayınlanma:
Bossa 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Payları, Borsa İstanbul’da BOSSA kodu ile işlem görmekte olan Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.’nin finansal tabloları haftanın son işlem gününün de tamamlanmasının akabinde kamuoyuna deklare edildi. Dün yayımlanan finansal veriler ile ilgili özet analizi Arz Takvimi takipçileri ile birlikte yapalım. İşte, Bossa 2024 ilk çeyrek bilanço detayları…

Bossa 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.’nin bilançosundaki rakamlara “hasılat” kaleminden başlamak üzere göz atalım:

İLGİLİ HABER BOSSA Yeni Fabrika Açtı, Hisse Tavan Oldu!
Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. tarafından yeni finansal veriler açıklandı. Peki, Bossa 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl geldi?

Satışlar: Şirketin hasılatı geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle hemen hemen eşit seviyede gerçekleşti. 1 milyar 352 milyon TL’lik hasılat rakamında yüzde 1’lik artış görüldü.

Brüt Kar: Firmanın brüt karı ise geçtiğimiz yılın ilk 3 ayına nazaran yüzde 240 oranında yükseldi ve 105 milyon TL’den 357 milyon lira seviyesine ulaştı.

FAVÖK: Bossa’nın FAVÖK’ü önceki senenin ilk 3 ayında 34,4 milyon lira iken, bu noktadan yüzde 629 oranında artış göstererek 250 milyon lira seviyesine yükseldi.

Net Dönem Karı: Brüt karlılıktaki artışa rağmen, firmanın net dönem karının önceki senenin ilk çeyreğine göre yüzde 43 azaldığı görüldü. 474 milyon lira seviyesinden 272 milyon TL civarına gerileme yaşandı.

Dönen Varlıklar: Şirketin dönen varlıkları yıl başına nazaran büyük farklılık göstermedi ve 3,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Duran Varlıklar: Firmanın duran varlıklarında ise son 3 ayda yüzde 2 yükseliş görüldü. 5,56 milyar liradan 5,67 milyar liraya çıktı.

Toplam Varlıklar: Yıl başından bu yana firmanın toplam varlıkları 8,67 milyar TL düzeyinden 8,78 milyar TL noktasına çıktı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Net Borç: Bossa, net borçluluk noktasında da kısmi bir iyileşme sağladı ve son 3 ayda borcunu 1 milyar 780 milyon TL civarından 1 milyar 658 milyon TL seviyesine düşürdü.

Özkaynaklar: Firmanın özkaynaklarında 3 aylık süreçte yüzde 4’lük artış görüldü. 5,7 milyar TL olan özkaynaklar 5 milyar 950 milyon lira seviyesine çıktı.

Bossa 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Bossa 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Yukarıdaki verilerden de görüleceği üzere şirketin “net dönem karlılığındaki” azalışın haricinde bilançosu pozitif değişimler gösterdi. Net dönem karının ise, özellikle artış göstermeyen hasılat ve enflasyon muhasebesinden negatif etkilendiği belirtilebilir.

BOSSA Hisse Çarpanları Nasıl? BOSSA FK ve PD/DD Oranları Kaç?

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.’nin yeni açıkladığı bilanço verileri sonrasında hisse çarpanları da yeniden hesaplandı. BOSSA hisse FK oranı 9,3 ve PD/DD oranı da 1,74 olarak güncellendi.

BOSSA KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz