SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş yeni finansal verilerini kamuoyuna deklare etti. Peki, Kervan Gıda (KRVGD hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu nasıl geldi?

Yayınlanma:
Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Payları Borsa İstanbul’da KRVGD kodu ile işlem görmekte olan Kervan Gıda, yılın ilk 3 ayına dair finansal tablolarını KAP üzerinden açıkladı. Kervan Gıda (KRVGD hisse) 2024 ilk çeyrek bilançosu ne durumda; FK ve PD/DD oranları gibi çarpanlar kaç oldu, Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım…

Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin; Ocak, Şubat ve Mart ayına dair açıkladığı finansal rakamların özet analizi aşağıdaki gibidir:

Hasılat: Şirketin satışları yılın ilk 3 ayında, geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre yüzde 2 oranında azaldı. 2 milyar 583 milyon TL seviyesinden 2 milyar 535 milyon TL civarına düştü. Bu azalmanın nedeni şirket tarafından; üretim hattının bir bölümünün “İstanbul’dan Aksaray’a taşınması” olarak belirtildi.

Brüt Kar: Önceki yılın ilk çeyreğinde 640 milyon TL brüt kar elde eden şirket, yüzde 6 seviyesinde artırdığı brüt karını bu yılın aynı döneminde 681 milyon liranın üzerine taşıdı.

FAVÖK: Geçtiğimiz senenin ilk 3 ayında 287 milyon liralık FAVÖK elde eden şirketin bu yıl aynı dönemde yüzde 7 azalışla 267 milyon TL seviyesine indiği görüldü.

Net Kar: Şirket, satışlarının azaldığı dönemde net karlılığını ise artırmayı başardı. Önceki yılın ilk 3 ayında 11,5 milyon lira olan şirketin net dönem karı yüzde 187 artarak 32,9 milyon liraya ulaştı.

Dönen Varlıklar: Firmanın dönen varlıkları yılbaşına göre yüzde 3 seviyesinde arttı ve 4 milyar 930 milyon liradan 5 milyar 91 milyon liraya ulaştı.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Duran Varlıklar: Şirketin duran varlıkları da sene başına göre yüzde 5 seviyesinde yükseldi ve 5 milyar 165 milyon liradan 5 milyar 425 milyon TL civarına erişti.

Toplam Varlıklar: Kervan Gıda’nın toplam varlıkları da bu kapsamda yüzde 4 seviyesinde artarak 10,1 milyar liradan 10,5 milyar lira seviyesinin üzerine tırmandı.

Net Borç: Yıl başında 2,9 milyar TL düzeyinde net borcu olan firmanın, net borçluluğu yüzde 11 artarak 3,2 milyar TL noktasına erişti.

Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Kervan Gıda (KRVGD Hisse) 2024 İlk Çeyrek Bilançosu Nasıl Geldi?

Özkaynaklar: Şirketin özkaynakları da son 3 ayda yüzde 1 yükseldi ve 4 milyar 562 milyon liradan 4 milyar 593 milyon TL’ye geldi.

Kervan Gıda Çarpanları Nasıl? KRVGD FK ve PD/DD Oranı Kaç?

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından açıklanan son finansal verilerin ardından KRVGD FK oranı 16 ve PD/DD oranı da 1,4 olarak güncellendi.

KRVGD KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz